Audiotech logo

Arturia Wurli V2 – test Estrada i Studio

Wirtualny instrument Arturia Wurli V2

Na portalu Estrada i Studio pojawił się test wirtualnego instrumentu Arturia Wurli V2. Ten wirtualny instrument wchodzi w skład pakietu Arturia V Collection. Jest to wysokiej klasy pakiet wirtualnych instrumentów umożliwiających niezrównaną eksplorację dźwięku. Od sugestywnych emulacji i hybrydowych syntezatorów, po autentycznie modelowane instrumenty i pięknie uchwycone dźwięki akustyczne. Jest to najbardziej rozbudowany i bogaty w funkcje pakiet Arturia w historii, łączący ponadczasowe rzemiosło dźwiękowe i specjalistyczną inżynierię z najnowocześniejszymi funkcjami, które płynnie integrują się z wymagającymi procesami produkcyjnymi – zapewniając niekończące się inspirację, żywą kompozycję i nieograniczoną wręcz zabawę. Poniżej krótki cytat z testu:

„Arturia ma już ogromne doświadczenie w tworzeniu wirtualnych replik klasycznych instrumentów, więc jakość Wurli V2 właściwie nie podlega dyskusji. Brzmienie jest znakomite i bardzo wiernie oddaje charakter oryginału. Dodam jeszcze, że parametrom Wurli V2 możemy przypisać kontrolery MIDI i sterować w czasie rzeczywistym za pomocą dowolnego sprzętu, jak choćby master keyboard.
Arturia Wurli V2 jest znakomitym dopełnieniem imponującego zestawu klasycznych instrumentów wirtualnych, pozwalającym na uzyskanie charakterystycznych brzmień, które świetnie lokują się w miksie i tworzą niepowtarzalną aurę. Warto pamiętać, że potencjalne zastosowania mogą być znacznie szersze niż się wydaje, bowiem po przetworzeniu za pomocą efektów uzyskujemy dźwięki często zupełnie nie kojarzące się z elektrycznym pianem. To zresztą była cecha charakterystyczna muzyki sprzed 40-50 lat, którą tworzono często za pomocą pozornie prostych środków, ale z wykorzystaniem wyobraźni. Dziś mamy środki niebywale zaawansowane i złożone, ale czasem mam wrażenie, że wielu artystów nie uważa za konieczne wysilanie wyobraźni i inwencji, bo przecież technologia rozwiąże ich problemy sama… Dlatego namawiam, choćby dla ćwiczenia wyobraźni, by świadomie ograniczać zasób narzędzi i próbować coś zrobić właśnie za pomocą tak prostych środków, jak opisany instrument.”

Aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Arturia V Collection znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors