Na portalu Estrada i Studio pojawił się test wirtualnego instrumentu Arturia Wurli V2. Ten wirtualny instrument wchodzi w skład pakietu Arturia V Collection. Jest to wysokiej klasy pakiet wirtualnych instrumentów umożliwiających niezrównaną eksplorację dźwięku. Od sugestywnych emulacji i hybrydowych syntezatorów, po autentycznie modelowane instrumenty i pięknie uchwycone dźwięki akustyczne. Jest to najbardziej rozbudowany i bogaty w funkcje pakiet Arturia w historii, łączący ponadczasowe rzemiosło dźwiękowe i specjalistyczną inżynierię z najnowocześniejszymi funkcjami, które płynnie integrują się z wymagającymi procesami produkcyjnymi – zapewniając niekończące się inspirację, żywą kompozycję i nieograniczoną wręcz zabawę. Poniżej krótki cytat z testu:
„Arturia ma już ogromne doświadczenie w tworzeniu wirtualnych replik klasycznych instrumentów, więc jakość Wurli V2 właściwie nie podlega dyskusji. Brzmienie jest znakomite i bardzo wiernie oddaje charakter oryginału. Dodam jeszcze, że parametrom Wurli V2 możemy przypisać kontrolery MIDI i sterować w czasie rzeczywistym za pomocą dowolnego sprzętu, jak choćby master keyboard.
Arturia Wurli V2 jest znakomitym dopełnieniem imponującego zestawu klasycznych instrumentów wirtualnych, pozwalającym na uzyskanie charakterystycznych brzmień, które świetnie lokują się w miksie i tworzą niepowtarzalną aurę. Warto pamiętać, że potencjalne zastosowania mogą być znacznie szersze niż się wydaje, bowiem po przetworzeniu za pomocą efektów uzyskujemy dźwięki często zupełnie nie kojarzące się z elektrycznym pianem. To zresztą była cecha charakterystyczna muzyki sprzed 40-50 lat, którą tworzono często za pomocą pozornie prostych środków, ale z wykorzystaniem wyobraźni. Dziś mamy środki niebywale zaawansowane i złożone, ale czasem mam wrażenie, że wielu artystów nie uważa za konieczne wysilanie wyobraźni i inwencji, bo przecież technologia rozwiąże ich problemy sama… Dlatego namawiam, choćby dla ćwiczenia wyobraźni, by świadomie ograniczać zasób narzędzi i próbować coś zrobić właśnie za pomocą tak prostych środków, jak opisany instrument.”
Aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!