Audiotech logo
logo teenage engineering

teenage engineering to szwedzka firma założona w 2005 roku przez Jespera Kouthoofda, Davida Erikssona, Jensa Rudberga i Davida Möllerstedta z siedzibą w Sztokholmie. Charakteryzują się oryginalnym i nietypowym podejściem przy kreowaniu produktów do tworzenia muzyki. Ich design i funkcjonalność niewątpliwie zwracają na siebie uwagę, dając ogromną radość z muzyki i uwalniając ogromne pokłady inspiracji. Firma zza Bałtyku zdobyła wiele nagród i przykłada wielką wagę do tego, aby ich produkty były kompletne. Zarówno pod względem funkcjonalności, wysokiej jakości audio, jak i w kwestii estetycznej są one bez wątpienia godne uwagi.

W portfolio firmy znajdziemy wiele różnych produktów od prostych syntezatorów, przez syntezatory modularne po złożone produkty do syntezy, tworzenia muzyki, kontroli wizualizacji i multimediów. Sprawdźcie co i jak!

Portfolio produktowe teenage engineering

Produkty teenage engineering

Seria Pocket Operator

teenage engineering Pocket Operators to seria małych, kieszonkowych syntezatorów, które skradły serca wielu syntezatorowych maniaków. Jednak niech ich niewielki rozmiar cię nie zwiedzie, ponieważ są bardzo funkcjonalne i potrafią naprawdę potężnie zabrzmieć! Każdy Pocket Operator udostępnia indywidualne dla siebie brzmienia i specyficzne funkcje, jednak ogólna funkcjonalność i filozofia pracy jest zbliżona we wszystkich modelach, co powoduje że korzystanie z całej serii jest bardzo intuicyjne!

teenage engineering pocket operator 2

Seria Pocket Operator Modular (POM)

teenage engineering przygotowali trzy specjalnie przygotowane obudowy i moduły, stworzone z myślą o samodzielnym wykonaniu, które pozwolą każdemu eksplorować i czerpać radość z syntezy modularnej! Całość powoduje, że człowiek powraca do dzieciństwa jakby siedział nad instrukcją i klockami LEGO, a efekt finalny zatrzęsie głośnikiem i wykreuje szeroki uśmiech na twarzy! Oto trzy zestawy, które zawierają wszystko co potrzeba, aby rozpocząć modularną przygodę!

teenage engineering modular
teenage engineering op-1

OP-1 field

teenage engineering OP-1 field to ewolucja flagowego OP–1, który zawojował świat swoją ponad 10-letnią karierą. Inspirowany dekadą technologicznych rozwiązań, pomysłów i ulepszeń, OP-1 field ma nowy, niższy profil i aluminiową obudowę, wyższej jakości ekran, odświeżoną identyfikację wizualną i wiele nowych funkcji. To tak naprawdę groovebox, sampler, syntezator, kontroler MIDI, odbiornik radiowy i co tylko zechcesz w jednym. Przekonaj się co potrafi i dlaczego ma tak wielu fanów.

teenage engineering tx-6 2

TX-6

TX-6 to ultraprzenośny, profesjonalny mikser i interfejs audio od teenage engineering. Dokładnie rzecz biorąc to 6-kanałowy mikser stereo lub 12-kanałowy mono z wbudowanym korektorem, filtrami, kompresorem, wysyłką Aux, cue i efektami cyfrowymi. Ten ultraprzenośny mikser może być również używany jako wielofunkcyjny interfejs audio USB. Na jego pokładzie znajdziesz także interesujące dodatki takie jak: tuner lub wbudowany generator dźwięku z 4 przebiegami i 4 dźwiękami automatu perkusyjnego, aby tworzyć muzykę w podróży! Do tego trzypasmowy korektor na wyciągnięcie ręki lub możliwość zaprogramowania każdego pokrętła w celu kontrolowania preferowanych ustawień – mikser jest w pełni konfigurowalny!

CM-15

teenage engineering CM–15 to kolejny element systemu „field”. Wszechstronny, ultraprzenośny mikrofon gwarantujący studyjną jakość dźwięku z wbudowanym profesjonalnym interfejsem audio USB-C (z wbudowanym przedwzmacniaczem). Dodaj do tego gniazdo 3,5 mm i mini xlr zasilany fantomem 48 V, a otrzymasz naprawdę jedyny w swoim rodzaju mikrofon studyjny zasilany bateryjnie.

TP-7

teenage engineering TP-7 to dedykowane urządzenie nagrywające z akumulatorem wystarczającym na 7 godzin pracy i 128 GB pamięci wewnętrznej. Rejestrator ten został stworzony do nagrywania dźwięku, muzyki, wywiadów i ważnych pomysłów (tzw. memo) w najwyższej możliwej jakości, dzięki najwyższej klasy komponentom. Urządzenie ma wbudowany mikrofon, a także udostępnia 3 gniazda stereo do podłączenia dowolnego sprzętu audio. Może także funkcjonować jako interfejs audio i udostępnia łączność bezprzewodową MFi i Bluetooth LE. Dostępna jest również aplikacja do transkrypcji TP-7, która natychmiast zamieni głos na tekst. Oprogramowanie wykorzystuje Whisper – światowej klasy sztuczną inteligencję typu open source.

teenage engineering ep-133 ko II - 3

EP-133 KO II

teenage engineering EP-133 KO II to potężny groovebox z wbudowanym samplerem i rozbudowanym sekwencerem. Nagrywaj dźwięki wokół siebie, sekwencjonuj próbki i pętle, dostosowuj i automatyzuj filtry, wysokość dźwięku i wiele więcej. Dodawaj efekty stereo, kompresor i efekty typu punch-in nowej generacji – przejdź od pomysłu do utworu szybciej niż kiedykolwiek!

teenage engineering op-z 2

OP-Z

teenage engineering OP-Z to urządzenie na miarę legendy OP-1. To nie tylko syntezator, lecz także sekwencer, sampler i groovebox w jednym! Urządzenie, które zaskakuje możliwościami i integracją z dedykowaną aplikacją. Jest wielkości pilota do telewizora, lecz charakteryzuje się potężnymi możliwościami. OP-Z oparto na zaawansowanym sekwencerze, jednak to nie tylko narzędzie do komponowania muzyki. „Z” oznacza trzeci wymiar, głębię oraz kreatywność związaną z procesem kreacji. Dzięki OP-Z możliwe jest sekwencjonowanie nie tylko audio, lecz także video, wizualizacji, zdjęć i świateł po DMX. Bez wątpienia to maszyna wprost ze snów! Mało tego – można poszerzać jej możliwości dzięki dodatkowym modułom, które umieszcza się pod obudową jak np. subwoofer haptyczny, wyjścia liniowe, MIDI czy CV do sterowania napięciowego.

teenage engineering ob-4 2

Głośniki bezprzewodowe

teenage engineering ma również nietypowe podejście do kwestii głośników bezprzewodowych. W ofercie można znaleźć dwie pozycje: OB-4 oraz OD-11. OB-4 określany jest mianem towarzysza muzycznego, ponieważ pozwala odtwarzać muzykę bezprzewodowo, słuchać radia, a także nagrywać wszystko na niekończącej się wirtualnej taśmie, która możemy dowolnie przewijać. Chcieliście kiedyś powtórzyć to co leciało w radiu? Proszę bardzo! Do tego długi czas pracy na baterii, wbudowane efekty czy tryby medytacji. OD-11 zaś to bardziej tradycyjny bezprzewodowy głośnik o stylowym skandynawskim designie i sporej mocy. Napędzi niejedną imprezę, a do tego niezły mebel!

teenage engineering bluetooth

Stwórz swój chór!

To, co widzisz, to osiem drewnianych lalek stworzonych, by śpiewać klasyczne serenady, a także wykonywać oryginalne kompozycje poprzez MIDI over Bluetooth. Każdy członek chóru ma swój własny charakterystyczny zakres wokalny. Indywidualnie mogą zaśpiewać dynamiczne solo, razem potrafią zagrać wciągający koncert a cappella. Wstępnie zaprogramowany repertuar klasycznych piosenek został stworzony i wykonany przy użyciu algorytmu opartego na melodii kontrapunktowej, technice kompozytorskiej, która odnosi się do niezależnej, ale uzupełniającej się relacji między dwiema lub więcej liniami melodii granymi w tym samym czasie.