Audiotech logo
focusrite logo

Misją Focusrite od samego początku było produkowanie przystępnego sprzętu audio klasy premium, który jest prosty w obsłudze i świetnie brzmi. Jest to tak samo prawdziwe dzisiaj, jak było w 1985 roku, kiedy Rupert Neve założył Focusrite i przyjął pierwsze zlecenie od Sir George’a Martina i Air Studios.

Focusrite utrzymał swoje dążenie do przeprojektowania i udoskonalenia swojej oryginalnej technologii analogowej, rozwijając ją dla dzisiejszych artystów nagrywających i inżynierów. Klasyczny przedwzmacniacz ISA jest wciąż produkowany, ale zakres rozwiązań rozszerzył się, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych profesjonalistów od najprostszych interfejsów serii Scarlett, przez serię Vocaster dedykowaną dla twórców treści, rozwiązania premium w postaci Clarett+, najwyższej klasy interfejsy Red aż do modularnych systemów Audio-over-IP obejmujących zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe i przetworniki z serii RedNet, które korzystają z protokołu Dante i pozwalają na bezproblemową integrację z programami DAW.

Portfolio produktowe Focusrite

Produkty Focusrite

Seria Scarlett 4th Gen

Najpopularniejsze interfejsy audio na świecie – zremasterowane. Niesamowicie brzmiące przedwzmacniacze. Kolosalny zakres dynamiki. Przeprojektowany tryb Air zapewniający doskonałe brzmienie studyjne. Auto Gain i funkcja Clip Safe dla idealnie brzmiącego nagrania za każdym razem. I całe oprogramowanie potrzebne do nagrania hitu.

Focusrite Scarlett 4th generation txt section

Seria Scarlett 3rd gen

Interfejsy audio Focusrite Scarlett pomogły stworzyć więcej utworów, niż jakakolwiek inna seria interfejsów w historii. A ich trzecia generacja brzmi lepiej, niż kiedykolwiek.

Nagrywaj i odtwarzaj wysokiej jakości dźwięk, w studiu i na scenie. Dzięki zastosowanym przedwzmacniaczom mikrofonowym i wejściom instrumentalnym o wysokim headroomie pozwalają na nagrywanie w studyjnej jakości, a łatwość obsługi czyni je jednocześnie idealnym interfejsem dla początkujących.

focusrite scarlett 8i6 3rd gen studio

Seria Vocaster

Interfejsy Focusrite Vocaster to najłatwiejszy sposób na przeniesienie dźwięku studyjnej jakości do podcastu. Vocaster posiada zestaw funkcji, które usprawnią i ułatwią pracę. Auto-Gain umożliwi szybkie i łatwe ustawienie poziomów mikrofonów, Enhance pozwoli, aby Twój głos brzmiał niesamowicie jak za sprawą magicznej różdżki, a jedno kliknięcie Mute skutecznie zapobiegnie zbędnym kichnięciom i kaszlnięciom w trakcie nagrania.

Dodatkowo zestawy Vocaster One Studio i Vocaster Two Studio są wyposażone w studyjnej jakości mikrofon dynamiczny i zamknięte słuchawki, dzięki czemu możesz od razu nagrywać swój program.
focusrite vocaster two
focusrite clarett plus 2pre studio

Seria Clarett+

Klarowność zredefiniowana. Na nowo.

Clarett+ to sprawdzona seria interfejsów audio USB premium dedykowana do pracy z komputerami PC i Mac.  jest dla profesjonalistów i artystów szukających najwyższej jakości. Nowa generacja wykorzystuje podzespoły o jeszcze lepszych parametrach, co przekłada się na lepsze efekty przy rejestracji i obróbce nagrań.

Interfejsy Clarett+ zostały poprawione w stosunku do zwykłej serii Clarett i oferują jeszcze niższy poziom szumów oraz zniekształceń wejść, nowy konwerter D/A ze zwiększoną o 6 dB dynamiką  i wyjścia słuchawkowe zdolne napędzić słuchawki o wysokiej impedancji. Dodatkowo tak samo jak przy serii Scarlett w zestawie znajduje się pełny pakiet oprogramowania. Wszystko po to, aby tworzyć. Bez zastanawiania.

Seria Red

Rodzina Focusrite Red oferuje rewelacyjną konwersję cyfrową, zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe i wbudowane sterowanie odsłuchem i pracę w standardach Pro Tools | HDTM, Thunderbolt i Dante, znanych z bardzo niskiej latencji. Preampy mikrofonowe Red Evolution, które cechują bardzo niski szum własny, niski poziom zniekształceń i ultra-liniowy design, uchwycą każdy szczegół akustycznej sesji z niesamowitą dokładnością. Niezawodne sterowniki o bardzo niskiej latencji zapewniają płynną integrację z wieloma programami DAW, podczas gdy porty DigiLink Mini pozwalają na połączenie bezpośrednio z systemami Pro Tools | HDX, Pro Tools | HD native a nawet starszym Pro Tools | HD TDM.

focusrite red 8pre text section
focusrite rednet text section

Seria RedNet

Dzięki elastyczności systemów Dante urządzenia Audio-over-IP marki Focusrite pozwalają zbudować dostosowane do potrzeb rozwiązania audio z użyciem odpowiednich modułów. Są to najwyższej klasy zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe i konwertery A/D z szerokim wyborem połączeń kompatybilnych z najbardziej popularnymi systemami.

Rodzina interfejsów RedNet obejmuje interfejsy MADI, AES3, analogowe, zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe. Wiele z nich jest kompatybilnych ze standardem AES67.

Wszystkie urządzenia Audio-over-IP marki Focusrite są kompatybilne ze standardowymi sieciami layer-3 IP. Oznacza to, że niemal każda placówka ma już odpowiednią infrastrukturę, wystarczy kabel Ethernet i switch sieciowy aby zbudować sieć audio.