Audiotech logo
empirical labs logo

Empirical Labs Inc. (ELI) projektuje i produkuje profesjonalny sprzęt do przetwarzania sygnału audio, używany w studiach nagraniowych, studiach nagłośnieniowych, studiach nadawczych i innych podmiotach produkcji audio na całym świecie. Filozofia Empirical Labs jest niezwykle prosta: „Chcemy tworzyć produkty, które działają trochę łatwiej, trochę lepiej i znacznie dłużej – i mieć pewność, że korzystanie z nich jest przyjemne”.

Wszystkie produkty Empirical Labs są wytwarzane w USA i rygorystycznie kalibrowane i testowane ręcznie. Firma jest dumna z jakości, wykonania i solidności wszystkiego, co opuszcza ich fabrykę. Dla Empirical Labs ważnym jest, aby ich sprzęt działał równie dobrze przez wiele lat, jak w dniu, w którym otworzysz go po raz pierwszy.

Głównym celem Empirical Labs zawsze było uczynienie produktów mniej podatnymi na starzenie się i by były łatwe do aktualizacji, modyfikacji lub naprawy. Zamiast całych nowych produktów, które mogą stać się przestarzałe w ciągu dwóch lat, wolą stworzyć kilka świetnych produktów, które można wspierać i aktualizować przez dziesięciolecia.

Projektowanie według podręcznika zwykle daje produkty generyczne, które rzadko są tak ekscytujące, jak te, które powstały w wyniku wielu przemyśleń, majsterkowania i użytkowania w terenie. Rzeczywisty użytek jest jednym z najlepszych zasobów w opracowywaniu innowacyjnych, przyjaznych dla użytkownika i wytrzymałych produktów.

Z dziesiątkami tysięcy produktów w terenie, Empirical Labs ma ogromną rzeszę fanów. Dzięki ich zaangażowaniu poprzez pocztę pantoflową, recenzje w czasopismach, czy grupy internetowe  – sprzedano prawie dwa tysiące egzemplarzy, zanim jeszcze zamieścili pierwszą reklamę. To mówi samo za siebie o jakości produktów Empirical Labs.

Portfolio produktowe Empirical Labs

Distressor

Distressor to już swoisty klasyk i symbol analogowego przetwarzania sygnału audio. Produkt, od którego wszystko się zaczęło dla Empirical Labs. Zrodzony z zamiłowania założyciela Dave’a Derra do klasycznych kompresorów, takich jak 1176, LA-2A i Gain Brain (między innymi), Distressor łączy w sobie jego ulubione cechy dźwiękowe z tych kompresorów, wraz z innymi unikalnymi i interesującymi cechami, które uczyniły go niezbędnikiem dla inżynierów dźwięku na całym świecie. Z ponad 38 000 sztuk w terenie, można śmiało powiedzieć, że Distressor jest jednym z najlepiej sprzedających się high-endowych kompresorów wszechczasów… jeśli nie najlepiej sprzedającym się. Pewien wybitny inżynier dźwięku założył się ostatnio, że prawdopodobnie nie było płyty z listy Top 40 nagranej w ciągu ostatnich pięciu lat, na której nie znalazłby się przynajmniej jeden Distressor… Kompresor można zakupić w wersji pojedynczej, połączonej w pary stereo albo w wersji EL8-X, która zawiera przełączniki Stereo Image Link i British Mode.

Empirical Labs Distressor

FATSO

Prawdopodobnie najfajniejsze i najbardziej unikalne urządzenie w arsenale Empirical Labs, FATSO (Full Analog Tape Simulator and Optimizer) to sterowane cyfrowo urządzenie analogowe, które daje muzykom i inżynierom łatwy dostęp do wielu pożądanych cech wykazywanych przez starsze lampy, elektronikę klasy A i nośniki z taśmą magnetyczną. Ten dwukanałowy procesor audio muzycznie integruje częstotliwości i transjenty, zwiększając pozorną głośność przy zachowaniu ścisłej kontroli nad poziomami szczytowymi.

Dzięki FATSO studia nagraniowe i podmioty produkcyjne mogą wzmacniać i zmiękczać dźwięk sprzętowych rejestratorów cyfrowych (HDR) i cyfrowych stacji roboczych audio (DAW). Inżynierowie miksu będą mieli możliwość rezygnacji z nieporęcznych, drogich analogowych magnetofonów, aby uzyskać ciepło i przyjemny high-end, na których polegali przez tyle dziesięcioleci. Właściciele DAW i HDR mogą wreszcie położyć kres narzekaniom na chłód i kruchość ich miksów i instrumentów. Nawet audiofile mogą skorzystać z FATSO, przywracając ciepło i klimat płyt LP i taśm do swoich odtwarzaczy CD i innych cyfrowych nośników odtwarzania. Cool, co?

Empirical Labs FATSO

Lil FrEQ

Podobnie jak w przypadku innych procesorów sygnałowych Empirical Labs, korektor Lil FrEQ ma nieco unikalne podejście do swojej pracy. Zamiast szeregowego łączenia kilku korektorów i procesorów częstotliwości, połączono tu większość narzędzi do rzeźbienia dźwięku, których potrzebuje inżynier w jednym kompaktowym pudełku, jednocześnie oferując najwyższą wydajność spośród wszystkich konstrukcji w swojej klasie. W tym przypadku, użytkownik otrzymuje osiem sekcji przetwarzania – jaki inny EQ to oferuje? Co więcej – oprócz obejścia głównego, każda sekcja Lil FrEQ posiada własny dedykowany przełącznik obejścia, umożliwiający natychmiastowe porównanie A/B każdej sekcji podczas ich regulacji i dostrajania. Nice!

Empirical Labs FrEQ

Mike-E

Kiedy zespół Empirical Labs postanawia zbudować przedwzmacniacz mikrofonowy, możesz być pewien, że zapewni on spektakularny dźwięk, będzie działał bez problemu i zapewni funkcje, jakich nie ma żadne inne urządzenie w tej klasie. Dlatego też, jako dystrybutor tej marki, z dumą prezentujemy Mike-E, wysokowydajny przedwzmacniacz mikrofonowy sprzężony z transformatorem, z poziomem szumów znacznie niższym od szumów własnych mikrofonu, w połączeniu z jedynym w swoim rodzaju obwodem kompresora/saturatora, który zapewnia klasyczną kompresję, a także wszechstronną „kolorystykę” tonalną, która może odtworzyć wiele najlepszych cech analogowego sprzętu do nagrywania w stylu vintage.

W dzisiejszej epoce rejestratorów cyfrowych, programów DAW i wtyczek audio, Mike-E jest najlepszym rozwiązaniem do uzyskania czystego i mocnego, a jednocześnie ciepłego i muzycznego sygnału… i nie może być łatwiejszy w obsłudze – jego frontowy panel jest tak prosty, że nawet niedoświadczeni inżynierowie nie będą mieli problemu z momentalnym osiąganiem zadowalających efektów.

Empirical Labs Mike-E front

Czas na empiryczne doświadczenie z Empirical Labs!

Polecane produkty

Skontaktuj się z nami

Poniżej kilka kilka skrótów dla Ciebie, a jeżeli potrzebujesz czegoś innego, to przejdź do zakładki kontakt i pisz bezpośrednio. Nie gryziemy!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors