EVE Audio to powstała w 2011 roku niemiecka firma produkująca monitory studyjne. Jej założycielem i właścicielem jest Roland Steinz, wieloletni pasjonat wysokiej jakości dźwięku z bogatą historią w branży audio.

Wspólnymi cechami wszystkich monitorów EVE Audio są: technologia AMT, specjalne woofery z włókna szklanego oparte na konstrukcji plastra miodu, oraz prosta i szybka obsługa dzięki pokrętłu Smart Knob na froncie obudowy, które steruje wysokiej klasy procesorem DSP.

Produkty EVE Audio

Monitory biurkowe EVE Audio

Z miejscem bywa różnie – czasem w domu nie ma już miejsca na duże kolumny, czasem to ograniczona przestrzeń wozu transmisyjnego, czasem po prostu chcemy czegoś bardzo kompaktowego.

Ratunkiem będą tutaj dwa modele EVE Audio – SC203 i SC204. Pierwsze to wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie z 3-calowym wooferem, wejściem cyfrowym ADAT, wbudowanym interfejsem USB i dedykowanym wyjściem na subwoofer. Przecież w podróży też można tworzyć, a zabranie swoich ulubionych monitorów studyjnych rzadko wchodzi w grę! SC204 to już pełnowymiarowy (choć niewielki) monitor z 4-calowym wooferem z nieco większą mocą, który świetnie sprawdzi się do produkcji i edycji.

eve audio sc207 monitory bliskiego pola

Monitory bliskiego pola EVE Audio

Zdecydowanie najczęściej obecnie spotykane monitory studyjne to modele bliskiego pola. Oznacza to, że używamy ich maksymalnie z odległości około 1-1,5 metra. Zależnie od potrzeb można wybrać spośród modeli od najmniejszych EVE Audio SC203 przez modele SC204, SC205, SC207 aż do SC305. Oczywiście jeśli potrzebujesz czegoś większego – to tylko nasza sugestia.

Technologia tweeterów AMT w monitorach EVE Audio daje Ci świetną szczegółowość brzmienia i kompletnie gładkie pasmo wysokich częstotliwości, a woofery SilverCone dzięki swojej sztywności i lekkości pozwolą na punktowy i mocny bas.