logo Sontronics

Sontronics to brytyjska marka produkująca wysokiej klasy mikrofony. To co wyróżnia tę markę, to pasja do mikrofonów, świetne brzmienie, fakt iż konstrukcje są projektowane i wykonywane w Wielkiej Brytanii oraz dożywotnia gwarancja. Dlatego też korzystanie z mikrofonów Sontronics to dożywotnia satysfakcja!

Sontronics w swoim portfolio ma mikrofony do wielu zastosowań – od domowych, przez studyjne po sytuacje live. Pojemnościowe, dynamiczne, lampowe, wstęgowe. Do lektorki, do wokalu, do instrumentów, czy zbierania ambientu. Niezależnie w jakiej sytuacji się znajdziesz, Sontronics ma dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie.

Mikrofony dynamiczne

Sontronics ma w swoim portfolio mikrofony dynamiczne, które świetnie sprawdzą się zarówno na scenie jak i w studiu. Ich konstrukcja została przygotowana tak, że charakteryzują się swoistym wygładzeniem górnego pasma. Dzięki temu o wiele rzadziej pojawia się potrzeba sięgania po korekcję brzmienia. Dodatkowo, w dobie popularyzacji formatów internetowych, Sontronics przygotował również rozwiązanie dedykowane dla wszystkich podcasterów i gamerów.

Sontronics hero

Mikrofony pojemnościowe

Mikrofony pojemnościowe Sontronics są w stanie pokryć szereg zastosowań i aplikacji. Od nagrań wokalnych, przez instrumenty strunowe i dęte po chóry, zespoły jak i perkusję. Brytyjska marka przygotowała także dedykowane zestawy, które zawierają wszystko co niezbędne, aby rozpocząć przygodę z nagrywaniem niemalże od razu po wyjęciu z opakowania. Z kolei zestawy perkusyjne pozwolą na wygodne przenoszenie wszystkich mikrofonów niezbędnych do nagrania tego wymagającego instrumentu. Zresztą przekonajcie się sami poniżej!

blank

Mikrofony lampowe

Mikrofony lampowe to duma marki Sontronics, która ma w swojej ofercie de facto 2 modele: Aria oraz Mercury. Jednak model Mercury został również udostępniony w wersji vintage z dedykowanymi, przedwojennymi lampami nadającymi brzmieniu specyficzny charakter. Warto podkreślić, że mikrofony lampowe to nie tylko wysoka jakość nagrań, ale również wartość dodana w postaci oryginalnego, cieplejszego charakteru brzmienia oraz wzniosłej otoczki związanej z procesem użytkowania.

Sontronics Mercury txt section

Mikrofony wstęgowe

Mikrofony wstęgowe Sontronics to prawdziwa gratka dla inżynierów dźwięku i pasjonatów nagrywania. Warto podkreślić, że zazwyczaj wstęgi kojarzą się z faktem, iż nie należy uaktywniać wsparcia Phantom, natomiast w przypadku konstrukcji Sontronics jest to wręcz wskazane! Dzięki specjalnemu rozwiązaniu brzmią naprawdę charakterystycznie i są uwielbiane przez wielu! Dodatkowo, zaimplementowane filtry pozwalają na wykorzystanie ich na scenie bez obaw o różnego rodzaju interferencje.

Sontronics Apollo 2 mikrofon wstęgowy

Akcesoria

Sontronics oferuje różne akcesoria od wymiennych kapsuł, przez konwertery XLR-USB po pop-filtr czy ramię mikrofonowe. Dzięki temu możesz zmienić charakterystykę mikrofonów „paluszków”, konwertować sygnał analogowy na cyfrowy bez potrzeby posiadania interfejsu audio dla mikrofonów dynamicznych, czy złagodzić zgłoski wybuchowe i sybilanty oraz wygodnie umiejscowić mikrofon w przypadku nagrywania podcastów, filmów, czy gamingu.