Audiotech logo
waldorf logo

Niemiecka marka Waldorf od ponad 30 lat jest synonimem wysokiej jakości syntezatorów. Jako Waldorf Electronics GmbH, została założona w 1988 roku przez Wolfganga Dürena. Jej nazwa odnosi się do niemieckiego miasteczka Waldorf (położonego niedaleko stolicy zachodnich Niemiec – Bonn), gdzie została założona. Dziś, jej aktualną siedzibą pozostaje Remagen.

Od momentu powstania producent skutecznie rozwija swoją technologię eksperymentując ze wszystkimi dostępnymi rodzajami i algorytmami syntezy – od analogowej przez wavetable, FM aż do granularnej – łącząc większość z nich w swoich flagowych syntezatorach Quantum i Iridium.

Portfolio produktowe Waldorf

Produkty Waldorf

Syntezatory z klawiaturą

W ofercie Waldorfa do dyspozycji mamy kilka syntezatorów, które jednocześnie posiadają również klawiaturę. Flagowy Quantum Mk2 oraz Iridium Keyboard bazują na tym samym silniku, który pozwala na wybranie jednego z pięciu algorytmów na każdym z trzech oscylatorów i są jednymi z najbardziej rozbudowanych syntezatorów cyfrowych na rynku. Dzięki nowoczesnej klawiaturze FATAR TP9 obsługują również polifoniczny aftertouch, co pozwala na ogromne możliwości w trakcie gry na żywo i sound designu. Dwa mniejsze urządzenia to odpowiednio STVC oraz Blofeld. STVC to syntezator partii smyczkowych z wbudowanym wokoderem oraz Blofeld, czyli najdłużej produkowany syntezator z całej obecnej oferty to mały potwór z ogromnymi możliwościami, ale ukryty w prostej obudowie.

waldorf quantum mk2 transparent
waldorf kyra transparent

Moduły brzmieniowe Waldorf

Moduły syntezatorowe Waldorfa ukazują wszystkie możliwości syntezy cyfrowej… i nie tylko. Od najnowszego Waldorfa M, w którym multitimbralowa architektura z silnikiem wavetable spotyka analogowy filtr, przez Iridium, które jest przeniesieniem silnika Quantum w formę desktop, Kyrę, która jest jednym z najlepszych rozwiązań virtual analog, Blofelda jako potężne, ale kompaktowe rozwiązanie kompletnie cyfrowe, Streichfetta, czyli syntezatora smyczkowego, aż po Pulse 2, który jest jedynym w ofercie Waldorfa syntezatorem analogowym.

Oprogramowanie

Z początkiem nowego millenium Waldorf wszedł w kompletnie nową część rynku, czyli syntezatory software’owe. Pierwszym z nich była komputerowa reinkarnacja pierwszego syntezatora wavetable PPG Wave 2.V, który w udoskonalonej wersji jest dostępny do dzisiaj.

Przez kolejne lata Waldorf rozbudowywał swoje wirtualne portfolio również o instrumenty na platformę iOS. Z końcem 2022 roku zaprezentowali swój syntezator smyczkowy Streichfett jako wersję wtyczkową.

Polecane produkty

Skontaktuj się z nami

Poniżej kilka kilka skrótów dla Ciebie, a jeżeli potrzebujesz czegoś innego, to przejdź do zakładki kontakt i pisz bezpośrednio. Nie gryziemy!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors