waldorf logo

Niemiecka marka Waldorf od ponad 30 lat jest synonimem wysokiej jakości syntezatorów. Jako Waldorf Electronics GmbH, została założona w 1988 roku przez Wolfganga Dürena. Jej nazwa odnosi się do niemieckiego miasteczka Waldorf (położonego niedaleko stolicy zachodnich Niemiec – Bonn), gdzie została założona. Dziś, jej aktualną siedzibą pozostaje Remagen.

Od momentu powstania producent skutecznie rozwija swoją technologię eksperymentując ze wszystkimi dostępnymi rodzajami i algorytmami syntezy – od analogowej przez wavetable, FM aż do granularnej – łącząc większość z nich w swoich flagowych syntezatorach Quantum i Iridium.

Produkty Waldorf

Syntezatory z klawiaturą

W ofercie Waldorfa do dyspozycji mamy kilka syntezatorów, które jednocześnie posiadają również klawiaturę. Flagowy Quantum Mk2 oraz Iridium Keyboard bazują na tym samym silniku, który pozwala na wybranie jednego z pięciu algorytmów na każdym z trzech oscylatorów i są jednymi z najbardziej rozbudowanych syntezatorów cyfrowych na rynku. Dzięki nowoczesnej klawiaturze FATAR TP9 obsługują również polifoniczny aftertouch, co pozwala na ogromne możliwości w trakcie gry na żywo i sound designu. Dwa mniejsze urządzenia to odpowiednio STVC oraz Blofeld. STVC to syntezator partii smyczkowych z wbudowanym wokoderem oraz Blofeld, czyli najdłużej produkowany syntezator z całej obecnej oferty to mały potwór z ogromnymi możliwościami, ale ukryty w prostej obudowie.

waldorf quantum mk2 transparent
waldorf kyra transparent

Moduły brzmieniowe Waldorf

Moduły syntezatorowe Waldorfa ukazują wszystkie możliwości syntezy cyfrowej… i nie tylko. Od najnowszego Waldorfa M, w którym multitimbralowa architektura z silnikiem wavetable spotyka analogowy filtr, przez Iridium, które jest przeniesieniem silnika Quantum w formę desktop, Kyrę, która jest jednym z najlepszych rozwiązań virtual analog, Blofelda jako potężne, ale kompaktowe rozwiązanie kompletnie cyfrowe, Streichfetta, czyli syntezatora smyczkowego, aż po Pulse 2, który jest jedynym w ofercie Waldorfa syntezatorem analogowym.

Oprogramowanie

Z początkiem nowego millenium Waldorf wszedł w kompletnie nową część rynku, czyli syntezatory software’owe. Pierwszym z nich była komputerowa reinkarnacja pierwszego syntezatora wavetable PPG Wave 2.V, który w udoskonalonej wersji jest dostępny do dzisiaj.

Przez kolejne lata Waldorf rozbudowywał swoje wirtualne portfolio również o instrumenty na platformę iOS. Z końcem 2022 roku zaprezentowali swój syntezator smyczkowy Streichfett jako wersję wtyczkową.

Polecane produkty

Skontaktuj się z nami

Poniżej kilka kilka skrótów dla Ciebie, a jeżeli potrzebujesz czegoś innego, to przejdź do zakładki kontakt i pisz bezpośrednio. Nie gryziemy!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors