Audiotech logo
eve audio logo

EVE Audio to niemiecka marka produkująca profesjonalne monitory studyjne bliskiego, średniego i dalekiego pola. Została założona w maju 2011 roku w Berlinie, przez Rolanda Stenza – wieloletniego pasjonata dźwięku o bogatej historii w branży audio.A

Eve audio Roland Stenz

Roland Stenz zaczął swoją karierę w połowie lat 80, gdy pracował w dziale badań i rozwoju „Rundfunk – und Fernsehtechnisches Zentralamt RFZ” – największego dostawcy i dewelopera we wschodnich Niemczech, prawie wszystkich komponentów używanych w telewizji i broadcaście.

Po zjednoczeniu Niemiec, Stenz przez krótki czas pracował dla berlińskiej firmy Hi-Fi, zanim rozpoczął studia elektroniczne. Następnie w 1999 roku został założycielem, udziałowcem oraz prezesem ADAM Audio GmbH. Po odejściu z firmy latem 2010 roku, rozpoczął pracę nad nową serią monitorów studyjnych. Tak narodziło się EVE Audio.

EVE Audio SC2070

W niezwykle krótkim czasie firma przeszła z niczego, do produkcji kompletnej linii profesjonalnych monitorów, które są sprzedawane przez partnerów w ponad 60 krajach. Szeroka gama aktywnych monitorów studyjnych pasuje do różnych pomieszczeń, różnych potrzeb, różnych gustów i różnych budżetów.

EVE Audio wywarło silne wrażenie, produkując wysokiej jakości aktywne monitory studyjne, pełne innowacyjności mających na celu zapewnienie wyraźniejszego monitoringu w setup’ie przeciętnego inżyniera dźwięku. Liczne pochlebne recenzje i stale rosnąca społeczność BeliEVErs sprawiają, że EVE Audio rozwija się z ukrytego sekretu, do pożądanego narzędzia do pracy z dźwiękiem.

Wspólną cechą wszystkich monitorów studyjnych EVE Audio, jest ulepszona technologia AMT (Air Motion Transformer), która różni się od innych podobnych produktów dostępnych na rynku.

Sekcja filtrów oparta na procesorach DSP sterowanych za pomocą jednego Smart Knoba, umieszczonego na froncie obudowy, porty Bass-reflex znajdujące się z tyłu monitora, a także woofery o strukturze plastra miodu wykonane z włókna szklanego, są charakterystycznymi elementami produktów marki.

Wspólną cechą wszystkich monitorów EVE Audio jest konsekwencja wykonania.

Wydarzenia historyczne EVE Audio

EVE Audio - Roland Stenz & Kerstin Mischke
 • 2011.05: założenie EVE Audio.
 • 2012.03: wystąpienie firmy i przedstawienie jej produktów na targach Musikmesse 2012.
 • 2014.03: premiera monitorów SC3010 i SC3012.
 • 2015.04: premiera desktopowych monitorów SC203 oraz pasywnego routera PMR 2.10.
 • 2016.05: piąta rocznica założenia firmy.
 • 2017/2018: przeprowadzka do nowej siedziby produkcyjno-biurowej.
 • 2020.01: premiera kompaktowych 3-drożnych monitorów SC3070.
 • 2021.03: premiera bezkompromisowych 4-drożnych monitorów SC4070.
 • 2021.05: dziesiąta rocznica założenia firmy.
 • 2022.06: monitory SC4070 otrzymują prestiżową nagrodę TEC Award (Technical Excellence and Creativity).
 • 2023.01: premiera 2-drożnych monitorów SC2070

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors