Audiotech logo

Jak wybrać pedał do pianina lub klawiatury sterującej?

W zależności od potrzeb można wybrać pedał switch/sustain lub pedały głośności/ekspresji. Pedał switch/sustain może być otwarty w stanie spoczynku lub zamknięty w stanie spoczynku. Przy wyborze pedału należy sprawdzić jaki model jest kompatybilny z posiadanym instrumentem. Jeśli nie masz pewności co do tej informacji, zalecamy wybór pedału z możliwością wyboru otwarcia/zamknięcia. Pedały Studiologic VFP1, VFP2, VFP3, PS są dostępne w obu trybach. Przykładowo: VFP1/10 to pedał domyślnie otwarty/rozwarty. VHP1/15 to pedał domyślnie zamknięty/zwarty. VFP1/25 to pedał z możliwością wyboru otwarcia/zamknięcia. Prawie wszystkie produkty Studiologic wymagają pedałów otwartych w stanie spoczynku.

Studiologic pedały

Przy wyborze pedału głośności/ekspresji należy sprawdzić następujące parametry:

  • schemat okablowania złącza – jeśli instrument wymaga innego typu złącza, pedał nie będzie działał lub może powodować niepożądane efekty. W przypadku pedałów Studiologic informacje te znajdują się w instrukcji produktów dostępnych na stronie producenta.
  • wartość rezystancji potencjometru (kOhm) – wartość ta wpływa na reakcję pedału na nacisk. Pedały Studiologic mają potencjometry o rezystancji 0-10 kOhm.

W ofercie Studiologic znajdują się pedały pojedyńcze, podwójne oraz potrójne. Pedały podwójne lub potrójne działają jak pedał pojedynczy jednak mogą mieć więcej niż jedno złącze. Dlatego dla każdego pedału warto sprawdzić schemat połączeń aby uniknąć niespodzianek.

Najpopularniejszym pedałem sustain z przełączaną polaryzacją w ofercie Studiologic jest pedał Studiologic VFP-1/25. Wykorzystując ponad 40-letnią tradycję firmy Fatar w produkcji akcesoriów do pianin i klawiatur sterujących pedał VFP-1 zapewnia absolutnie doskonałą kontrolę. Jego wytrzymały, gumowany korpus jest na tyle mocny, aby sprawdzić się przy intensywnej pracy, a chromowana dźwignia daje poczucie komfortu i solidności.

Więcej o pedałach i klawiaturach Studiologic u naszych partnerów handlowych:

Więcej informacji o marce Studiologic:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors