Audiotech logo
empirical labs

Empirical Labs Inc. (ELI) projektuje i produkuje profesjonalny sprzęt do przetwarzania sygnału audio, stosowany głównie w studiach nagraniowych, nagłośnieniu, studiach nadawczych i innych aplikacjach audio na całym świecie. Produkuje również wtyczki do cyfrowych stacji roboczych do obróbki dźwięku (DAW – Digital Audio Workstations) oraz oprogramowanie dla procesorów sygnałowych.

Empirical Labs Inc. powstał w 1988 roku jako studio nagraniowe i elektroniczna firma konsultingowa. Jej założyciel, Dave Derr, był w tym czasie zatrudniony przez  jako inżynier dźwięku. Był członkiem zespołu, który zaprojektował takie urządzenia jak harmonizer H3000, H3500 i DSP4000. Jego doświadczenie w Eventide okazało się nieocenione dla jego późniejszej pracy. Pracując u boku Kena Bogdanowicza i Boba Belchera (zarówno teraz, jak i w firmie  tworzącej różnego rodzaju wtyczki do obróbki dźwięku), Dave poznał aspekty techniki inżynierskiej i współczesnego świata cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP – Digital Signal Processing).

Najważniejszym produktem firmy Empirical Labs jest od wielu lat Distressor, będący połączeniem uniwersalnego kompresora z sekcją saturacji. Jeśli jest jeden kompresor, który miałby sprostać wszystkim zadaniom, z pewnością będzie to właśnie Distressor.

Kolejną kultową pozycją jest Fatso, czyli symulator nasycenia taśmowego połączony z klasyczną kompresją. Urządzenie mocno ocieplające brzmienie dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na magnetofon taśmowy.

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors