Audiotech logo

Focusrite Scarlett Solo 4th Gen – test EnvyTech

Filip Kniewski z portalu EnvyTech przetestował najnowszą (czwartą) generację interfejsu Focusrite Scarlett Solo. W teście Filip zajmował się takimi zagadnieniami jak: Na co pozwala taki sprzęt? Jaka jest jakość dźwięku? Jakie są odczucia z użytkowania? Oraz podzielił się kilkoma spostrzeżeniami z perspektywy użytkownika tego sprzętu.

A więc.. na co tak naprawdę pozwala taki sprzęt?

„Musimy pamiętać, że Focusrite Scarlett Solo 4. gen. to najtańszy sprzęt w serii, więc pozwala na najmniej, co nie oznacza, że będzie nas mocno ograniczał. Jest to sprzęt dla streamerów oraz samotnych wilków. Z przodu wpiąć można instrument lub wejście liniowe, a z tyłu mikrofon dynamiczny lub pojemnościowy, ponieważ sprzęt posiada zasilanie Phantom-owe. Dla osób strumieniujących swą facjatę w świat przygotowana jest funkcja Loopback, czyli przekierowanie sygnału wejścia cyfrowego na jego wyjście, a innymi słowy, pozwala na łatwe przechwytywanie dźwięku z aplikacji. Niestety trzeba pamiętać, że działa to na zasadzie przekierowania odsłuchu, a co za tym idzie, producent zaleca usunięcie mikrofonów z Direct Monitor.

Mimo wszystko moim zdaniem, największym zyskiem w czwartej generacji Scarlett Solo jest podgląd poziomu poprzez podświetlane halo dookoła gałek gain-u. Jako osoba, której zdarza się realizować dźwięk na różnych konferencjach, muszę przyznać, że to 3 kolorowe oznaczenie jest czymś, czego nie oddałbym za żadne pieniądze tego świata. Tutaj mamy do czynienia ze wskaźnikiem wychyłowym, więc poziomy naszego mikrofonu mamy stale pod ręką. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie próbował ukręcić głośnego sygnału, a jedyne co uratowało odbiorców przed nadmierną ekscytacją prelegenta to ten prosty wskaźnik.”

Test interfejsu audio Focusrite Scarlett Solo 4th Gen

Jakie są odczucia z użytkowania?

„Najmłodszy sprzęt z linii poniekąd kultowych interfejsów od firmy Focusrite wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest to sprzęt, który byłby wysoko na liście urządzeń, które polecałbym dla początkujących twórców internetowych i w zdecydowanej czołówce dla osób chcących rozpocząć przygodę z muzyką z racji na dołączone do zestawu licencje do programów muzycznych. Jeżeli szukacie najtańszego sprzętu, który wystarczy wam do podpięcia mikrofonu i nagrywania siebie do internetu, to skierowałbym swój wzrok na urządzenia firmy Behringer. Jednak jeżeli jesteście w stanie dopłacić, to Focusrite Scarlett Solo 4. gen. znacząco uprzyjemni wasze tworzenie dzięki stałemu podglądowi poziomu sygnału, prostej obsłudze oraz przyjemnemu wykonaniu. Oczywiście nie jest to sprzęt bez wad. Problemy takie jak rozbieżność kanałów w słuchawkach przy niskiej głośności oraz brak opcji bezpośredniego podpięcia mikrofonu po złączu jack powodują, że firma z Wielkiej Brytanii dalej będzie miała co usprawniać w nowszych modelach.”

Polecamy zapoznać się z pełnym testem, można to zrobić klikając w przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Focusrite Scarlett Solo znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors