Studio

Produkcja i miksowanie muzyki to DNA firmy SSL.

Miksery SSL to kultowe klasyki studyjne. Jeśli chodzi o profesjonalne nagrania i miksowanie muzyki, SSL dostarcza konsolety, które pomogły stworzyć więcej hitów muzycznych i ścieżek dźwiękowych niż jakakolwiek inna marka produkująca urządzenia studyjne. Lata doświadczeń i zbiór informacji od użytkowników to dziedzictwo, które osiągnęło punkt kulminacyjny w najnowszej gamie analogowych i cyfrowych konsolet studyjnych oraz urządzeniach dedykowanych dla profesjonalnego studia, mniejszych pracowni muzycznych oraz zastosowań homerecording.

Broadcast

Najbardziej zaawansowana technologia audio.

Routing oparty na AoIP (Dante, AES67, ST2110), pełna obsługa immersive audio, kontrola sieci IP. Wszystkie te najnowsze rozwiązania technologiczne i lata doświadczeń w projektowaniu przyjaznego środowiska pracy i najwyższej jakości dźwięku umieszczone w najnowszej serii rozwiązań dla Broadcast – SSL System T. To gama konsolet i interfejsów zaprojektowanych z myślą o wyzwaniach współczesnej produkcji telewizyjnej.  Potwierdzeniem najwyższej jakości, innowacyjności i najnowszej technologii jest otrzymanie nagrody Queen Award.

Live

SSL LIVE – wydajność, kontrola, moc.

Konsolety SSL Live spotkały się z uznaniem wielu wiodących inżynierów dźwięku na całym świecie. Seria konsolet SSL Live została zaprojektowana, aby pomóc realizatorom dźwięku w dostarczaniu znakomitych wyników w najbardziej wymagających produkcjach live, touringu, teatrach i filharmoniach. Najwyższa jakość dźwięku próbkowana w 96kHz, pełna elastyczność układania powierzchni roboczej oraz płynnie zmieniane duże zasoby DSP i współpraca z protokołami MADI i DANTE czynią z serii LIVE niezastąpione narzędzie dla profesjonalistów.

Studio

Konsolety studyjne.

Podbój świata studyjnego przez firmę SSL rozpoczęła seria SL4000. Profesjonalne studia na całym świecie używają konsolet SSL do produkcji, miksowania i masteringu. Niezależnie od tego, czy jest to wielkoformatowa konsoleta Duality Delta, średnioformatowa AWS Delta, z wbudowanym sterowaniem DAW i automatyzacją delta-Control, konsoleta analogowa ORIGIN – zawsze mamy do czynienia z legendarną jakością i prawdziwie inspirującym środowiskiem pracy. SSL produkuje konsolety, które tworzyły i tworzą największe światowe hity.

Outboard studyjny.

Najważniejsze elementy konsolet SSL dostępne również jako osobne tory dla obróbki audio. Technologia z legendarnych korektorów i kompresorów Solid State Logic dostępna jako moduły zewnętrzne  serii 500 i w formacie rack. Także nowe innowacyjne produkty do przetwarzania toru analogowego / masteringu, takie jak SSL Fusion. Ponadto dzięki pluginom SSL Native każdy ma możliwość sprawdzenia niesamowitych narzędzi SSL aby dodać część legendarnego charakteru brzmienia do swojego miksu „in te box”.

Studia projektowe i pracownie postprodukcyjne.

Mniejsze studia szukają rozwiązań, które pozwolą na szybką pracę w DAW ze sprawnie połączonym środowiskiem analogowym. Modele konsolet i sterowników SSL takich jak Matrix Delta , XL Desk  , X Desk oraz Nucleus oferują nowoczesne rozwiązania hybrydowe i najwyższą jakość dźwięku.

Homerecording na najwyższym poziomie.

SSL otwiera się również na domowe studio. Interfejsy audio USB SSL2 i SSL2+ to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują wysokiej jakości za stosunkowo niewielką cenę. Niewielkie nagrania w domu czy rejestracja w terenie – interfejsy audio SSL to profesjonalna jakość i dostęp do bogatego oprogramowania zaczerpniętego wprost z algorytmów konsolet.

Dla osób z nieco większymi wymaganiami firma Solid State Logic przygotował rozwiązanie, które w jednym urządzeniu spełnia rolę miksera, sumatora analogowego, kontrolera do monitorów z funkcją Talkback oraz znakomitych torów do nagrania. SSL Six to technologia SuperAnalogue z dużych konsolet Duality i AWS, która teraz staje się bardziej dostępna.

Broadcast

SSL System T – najbardziej zaawansowana technologia dla produkcji telewizyjnych radiowych i studyjnych.

SSL od lat oferował rozwiązania dla rynku broadcastowego i postprodukcyjnego. Modele konsolet C10, C100 czy C200 lub flagowa C300 pracowały i pracują do dzisiaj w najlepszych studiach i na wozach na świecie. Doświadczenie firmy SSL i ścisła współpraca z rynkiem broadcastu i specjalistami z tej dziedziny pozwoliły na stworzenie bezkompromisowej serii nazwanej System T . Prawdziwa innowacja Systemu T polega zarówno na technologii, jak i projektowaniu koncepcji przez łączenie w układzie T. Dlatego też SSL System T pracuje w środowisku sieciowym, co pozwala nie tylko na swobodną rozbudowę jednostek typu interfejs użytkownika (sterownik), lecz także procesor DSP oraz urządzenia I/O.

Przez ostatnie dwa lata SSL System T podbił świat i rynek broadcastu i stał się jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań do produkcji audio dla broadcastu. Szeroka gama konsolet SSL System T daje możliwość elastycznego dopasowania do każdego rodzaju instalacji od dużego studia telewizyjnego poprzez mniejsze pracownie postprodukcyjne, wozy transmisyjne, dźwiękowe oraz studia nagraniowe.

Seria interfejsów I/O dla SSL System T to przede wszystkim pełna elastyczność komunikacji z różnymi formatami. Połączenia ANALOGOWE, MADI, AES/EBU czy SDI z wbudowanym embederm / deembederm sygnałów oraz sterowanie po protokołach MIDI, GPIO to rozwiązania dostępne w stageboxach SSL. Interfejsy I/O komunikują się po protokole DANTE (lub AES67), posiadają pełną redundancję zasilania oraz połączeń z silnikiem.

Live

SSL LIVE – rozwiązania dla rynku koncertowego i instalacyjnego.

Konsolety SSL Live to profesjonalne rozwiązania cyfrowe dające duży zapas mocy obliczeniowej i pełną elastyczność ułożenia powierzchni w każdym momencie pracy w jakości SuperAnalogue znanej z analogowych konsolet studyjnych Solid State Logic.

SSL Live to technologia, która daje idealne rozwiązania dla miejsc gdzie liczy się jakość i wygoda pracy. Filharmonie, teatry oraz duże wydarzenia koncertowe to przede wszystkim bezpieczeństwo i duża elastyczność pracy, którą dają konsolety serii LIVE.

Pełna automatyka z osobnymi filtrami Recall i Safe, sterowanie DAW, komunikacja poprzez iPMIDI i wiele innych rozwiązań czynią z SSL LIVE idealnym narzędziem dla teatru czy filharmonii. Procesing na najwyższym poziomie, oddający wiernie brzmienie analogowej konsolety SSL oraz pakiet ponad 45 efektów dostępnych na pokładzie konsolety cyfrowej SSL i protokoły MADI, DANTE, AES67 to kolejne cechy, które wysuwają konsolety L100, L200, L350 i L550 na prowadzenie.

Powierzchnia kontrolna SSL Live to dekady doświadczenia w projektowaniu specyficznych wymagań dla produkcji dźwięku. Rezultatem jest uporządkowana powierzchnia robocza konsolety, która jest intuicyjna, ergonomicznie wydajna, z kolekcją unikalnych funkcji zapewniających realizatorowi dźwięku pełną kontrolę i dostęp do funkcji przez cały czas pracy.

Stageboxy MADI dające możliwość przesyłania do 256 sygnałów po jednym światłowodzie MultiMode lub SingleMode w trybie pełnej redundancji oraz możliwością analogowego lub cyfrowego splitowania sygnałów.

Seria stageboxów DANTE dających możliwość przesyłania do 256 sygnałów w częstotliwości 96kHz po jednym światłowodzie z możliwością splitu sygnałów dzięki wbudowanym niezależnym redundantnym połączeniom DANTE.

Aktualny ekosystem połączeń dla konsolet SSL LIVE:

W ciągu 50 lat innowacji firma Solid State Logic ewoluowała, aby stać się wiodącym producentem konsolet analogowych i cyfrowych. Angielska marka z Oxfordu jest dostawcą kreatywnych narzędzi dla BROADCASTU , STUDIA , oraz produkcji LIVE.

SSL dostarcza rozwiązania dla studia domowego, post produkcji, dużych studiów nagraniowych, wozów transmisyjnych oraz studiów telewizyjnych i radiowych, ale również dla instalacji stałych takich jak teatry, filharmonie oraz uczelnie wyższe.

Legenda najwyższej klasy brzmienia, która trwa.

Marka, która ciągle rozwija technologię i podąża za najnowszymi trendami panującymi obecnie na rynku ProAudio. Nieskończona ilość produkcji muzycznych przy wykorzystaniu urządzeń SSL i jakość, której nie da się zastąpić czyni z SSL lidera w dziedzinie urządzeń do produkcji dźwięku.

Pełna oferta urządzeń Solid State Logic :

Cennik urządzeń Solid State Logic:

Historia marki Solid State Logic :

Polski profil Facebook Solid State Logic: