Audiotech logo

ORYGINAŁ. ZREMASTEROWANY. Focusrite prezentuje Scarlett 4. generacji

Od 2011 roku wszyscy uważnie patrzyli na to, jak czerwona seria interfejsów audio Focusrite zyskuje na popularności i staje się wyznacznikiem, czego użytkownicy poszukują. Dziś, po 12 latach istnienia serii interfejsy Scarlett są najpopularniejszym tego typu rozwiązaniem na całym świecie - używa ich ponad 6 milionów użytkowników! Przyszedł jednak czas na kolejny krok, czyli czwartą generację Scarlettów!

Choć wizualnie to cały czas ta sama czerwona skrzyneczka, to pod względem jakości i możliwości to coś kompletnie nowego – zapewniają to przeprojektowane kluczowe elementy interfejsów jak przedwzmacniacze, jak i konwertery oraz zestaw nowych funkcji jak m.in. Auto Gain i Clip Safe.

Przygotuj się na ogromny skok w jakości nagrywania.

Zdalnie sterowane przedwzmacniacze 4. generacji*

Bądź gotowy na najdelikatniejszy wokal lub najgłośniejszy wzmacniacz. Bardzo szczegółowy, ultra niskoszumowy przedwzmacniacz 4. generacji ma ogromny zakres wzmocnienia 69 dB, aby uchwycić każdą część występu i sprawić, że każdy mikrofon zabrzmi świetnie.

Studyjnej jakości wejścia Hi-Z i liniowe

Użyj wejść instrumentalnych Hi-Z, takich jak możesz znaleźć we wzmacniaczu i spraw, by gitary brzmiały świetnie zarówno w trybie DI, jak i przy użyciu symulacji wzmacniaczy. Dostępne są również wejścia liniowe o bardzo wysokiej jakości, aby uchwycić cały charakter syntezatorów i innych instrumentów.

Myślisz, że słyszałeś już wszystko?
Ze Scarlett tak będzie.

Po naciśnięciu czerwonego przycisku nagrywasz przy użyciu profesjonalnych, 192 kHz, 24-bitowych konwerterów z flagowych interfejsów Focusrite RedNet – takich, jakie można znaleźć w niezliczonych, najlepszych studiach na całym świecie. Buduj swoje utwory warstwa po warstwie i nigdy nie martw się o szumy. Posłuchaj jeszcze raz swoich ulubionych utworów, a usłyszysz wcześniej ukryte w nich szczegóły.

Focusrite Scarlett 4i4 4th Gen

Przeprojektowany tryb Air dla pełnego brzmienia studyjnej konsoli

Najważniejsze wokale i instrumenty wymagają specjalnego podejścia. Przeprojektowany tryb Air w interfejsach Scarlett uwydatnia unikalny charakter dźwięku i przenosi go na front miksu, dodając blask i większą ilość harmonicznych, tak jak klasyczna konsola w dużym studiu. Nigdy nie będziesz chciał nagrywać bez tego trybu.

Auto Gain ustawi Twoje poziomy*

Auto Gain ustawia poziomy za Ciebie – w kilka sekund. Naciśnij przycisk i graj lub śpiewaj przez dziesięć sekund, a Scarlett ustawi idealny poziom dla wszystkiego, co nagrywasz.

Clip Safe sprawia, że każde podejście zabrzmi jak należy*

Clip Safe słucha, co nagrywasz – bez przerwy. Sprawdzając poziomy do 96 000 razy na sekundę, Clip Safe automatycznie dostosuje wzmocnienie, jeśli istnieje ryzyko przesterowania sygnału, dzięki czemu możesz skupić się na muzyce, wiedząc, że każde nagranie zabrzmi właściwie.

Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen

Specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy zapewniający najgłośniejsze i najczystsze odtwarzanie

Specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy i ogromny zakres dynamiki zapewniają najlepsze brzmienie, jakie kiedykolwiek słyszałeś ze Scarlett. Słuchaj swoich słuchawek głośniej i wyraźniej niż wcześniej. Dzięki niezależnym potencjometrom głośności możesz z łatwością wybierać, czy chcesz w tym momencie używać słuchawek czy monitorów studyjnych.

Zachowaj kontrolę

Focusrite Control 2 to zupełnie nowa aplikacja dla interfejsów Scarlett, która sprawia, że konfiguracja sesji jest bezproblemowa. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co ważne – rejestrowaniu wspaniałych występów. Dostępna na komputery PC i Mac, pozwala przejąć zdalną kontrolę nad przedwzmacniaczami Scarlett, funkcją Auto Gain, Clip Safe i Air, gdy interfejs jest poza zasięgiem. W modelu 4i4 możesz także tworzyć i dostosowywać oddzielne miksy za pomocą elastycznego wbudowanego miksera.

Całe oprogramowanie, którego potrzebujesz, aby nagrywać hity

Kiedy już zainstalujesz zawarte w zestawie programy DAW Pro Tools Artist lub Ableton Live Lite, pakiet Hitmaker Expansion zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz do nagrywania, miksowania, masteringu i wydawania muzyki, z niezrównaną gamą narzędzi studyjnych do tworzenia nagrań od największych producentów w branży.

Kompletne studio – w pudełku

Aby od razu uzyskać najlepszy dźwięk, Scarlett Solo Studio i Scarlett 2i2 Studio zawierają nowy zestaw akcesoriów – studyjny mikrofon pojemnościowy Focusrite CM25 MkIII i zamknięte słuchawki SH-450.

CM25 MkIII brzmi świetnie na wszystkim, ale pokochasz jego brzmienie na wokalach i gitarach dzięki jego jasnemu i szczegółowemu charakterowi.

SH-450 to najlepiej brzmiące słuchawki w historii Focusrite. Pluszowe poduszki i miękki w dotyku pałąk pozwalają aby podczas nagrywania, miksowania i masteringu być skupionym, a nie zmęczonym. Nie masz jeszcze statywu mikrofonowego? Nie ma problemu! Focusrite dołączył sprytny kartonowy statyw do samodzielnego złożenia, dzięki czemu można od razu rozpocząć pracę.

Poznaj serię Focusrite Scarlett 4th Gen

Scarlett Solo

Scarlett Solo jest idealny dla wokalistów i autorów piosenek. Dzięki jednemu przedwzmacniaczowi mikrofonowemu i przetwornikom o bardzo niskim poziomie szumów zapewnia oszałamiającą jakość dźwięku w kompaktowej obudowie, idealnej do domowego studia i nagrywania w podróży.

Scarlett 2i2

Scarlett 2i2 oferuje dwa przedwzmacniacze mikrofonowe do nagrywania wokali, gitar i nie tylko. Kultowy 2-wejściowy/2-wyjściowy interfejs zapewnia profesjonalną jakość studyjną w przenośnej obudowie. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak Auto Gain, Clip Safe i tryb Air, 2i2 umożliwia tworzenie gotowych do publikacji nagrań w dowolnym miejscu.

Scarlett 4i4

Scarlett 4i4 zapewnia cztery wejścia i wyjścia dla większej elastyczności przy nagrywaniu z użyciem mikrofonów, instrumentów, syntezatorów i nie tylko. Wbudowane wejście i wyjście MIDI umożliwia łatwą integrację z kontrolerami i klawiaturami. 4i4 zapewnia profesjonalną jakość studyjną w zasięgu ręki dla wszystkich domowych muzyków.

Scarlett Studio

Pakiety Studio zapewniają kompleksowe rozwiązanie do nagrywania w wysokiej jakości. Zawierają interfejs Scarlett Solo lub 2i2, studyjny mikrofon pojemnościowy CM25 MkIII i zamknięte słuchawki SH-450. Te zestawy mają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć nagrywanie studyjnej jakości wokali i instrumentów akustycznych od razu po wyjęciu z pudełka.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors