Audiotech logo
t dot est

t dot est

t dot est to projekt powstały w Stavanger w 2014 roku, z założenia eksperymentujący z gatunkami takimi jak IDM, folk, ambient, electronica, jazz oraz muzyka taneczna. Wśród gości na jego albumach można znaleźć m.in.: Jexusa, Susan Jarę, Jakuba Żyteckiego, Simen Kiil Halvorsen’a, Julie Hasfjord, maga, Cinara Timura, Szymona Mikę, Koshiro Hino, Shohei Kudo, Demsky i wielu innych.

Do końca 2022 roku ukazało się 11 płyt, 1 EP i kilkanaście singli nadkładami wydawnictw: ONIONWAVE, RUSKA BURSA oraz ADDICTED TO MUSIC. Każda z płyt to tzw. „concept album”, w którym oprócz głównego tematu albumu pojawia się wiele rozwiązań instrumentalnych, założeń w technologii nagrania oraz twórczych ograniczeń, dzięki czemu każdy album ma swoje oryginalne brzmienie i wyróżnia się zarówno pod katem kompozycji, orkiestracji, jak i spektrum.

Twórczość t dot est była remixowana m. in. przez takich twórców jak P.A.F.F, Maro Music, Piotr Figiel, Zeu5, Michał Gutkowski.

Najnowsze wydawnictwa będą próbą zmierzenia się z taneczną muzyką klubową.

Inspiracje dla t dot est to przede wszystkim twórcy łączący ze sobą świat muzyki elektronicznej i akustycznej: Ben Lukas Boysen, Apparat, deadmau5, Kiasmos, Nils Frahm, Max Cooper, ale też reprezentanci IDM: Fizzarum, Clapan, Aphex Twin oraz jazzu: Esbjorn Svensson Trio, Tord Gustavssen, Iiro Rantala oraz Helge Lien.

W twórczości t dot est można wyróżnić kilka nitek, które mają swoje kontynuacje, m. in. podróże – album „Nordsteps”, czyli wyprawa do Norwegii , „DOT” – podróż po mapie Japonii, „B in”, wyprawa do Berlina. Drugą nitką są opowieści, w skład których wchodzą 4 albumy z cyklu ANTON, następnie dystopijny nurt, który zaczął się podczas pandemii w 2020, zawierający albumy BLMRVRSD, DSTPNPLS oraz FRMTHDSTNT. Trzecia nitka to powiązania i inspiracje folkiem, cykl proekologicznych singli z wokalistami z Zimbabwe i Kongo, oraz albumy HULATY i EP Kurpiowskie – obie pozycje wspólnie z Susanną Jara oraz projektem Sestry Boczniewicz.

Czwarta nitka to pojedyncze wydawnictwa, single oscylujące wokół muzyki tanecznej, setme300 oraz summer420 z wokalistką Anią Dudek, remixy, płyta Re ANTON, oraz pojedyncze produkcje od P.A.F.F, Unitra_Audio oraz MaroMusic. Nazwę t dot est można interpretować po prostu jako test, próbę, zmaganie się z czymś… czy też jako projekt „tribute to” Esbjorn Svensson Trio.

A być może t dot est to po prostu nadmiar …testosteronu?

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors