Audiotech logo

Podstawy produkcji muzycznej z Focusrite

Wstęp

Duże lub małe, wszystkie interfejsy audio mają kilka wspólnych cech.

Przejdź do innych części

Wstęp

Jeżeli tworzysz muzykę z pomocą komputera, interfejs audio jest najważniejszym elementem Twojego studia. Interfejs odpowiada za przesyłanie i odbieranie sygnałów z różnych urządzeń audio: mikrofonów, głośników, syntezatorów, efektów sprzętowych i urządzeń MIDI. Dobry interfejs będzie pracował całe dnie bez problemu i w ten sposób pozwalał Ci na bycie kreatywnym.

Każdy interfejs audio pełni dwie bardzo ważne funkcje w zorganizowanym wokół komputera studiu. Po pierwsze, przetwarza i zarządza dźwiękiem oraz danymi: steruje wejściami i wyjściami z zewnętrznych oraz komputerowych źródeł, wzmacnia analogowe sygnały audio, symetryzuje wyjścia monitorowe, miksuje cyfrowe i analogowe audio, dbając jednocześnie o krystalicznie czysty, zgodny fazowo i nienaruszony przez te procesy dźwięk. Po drugie, zajmuje się konwersją analogowo-cyfrową: precyzyjnie przetwarza analogowy sygnał na cyfrowe dane i vice versa, odtwarzając cyfrowe sygnały z programów DAW lub innego softwarowego źródła jako czyste, analogowe sygnały.

Jednak, mimo tego jak bardzo jest istotny, interfejs powinien być niewidzialny przez większość czasu, ale na tyle elastyczny, aby szybko ustawić miks odsłuchowy dla muzyka sesyjnego, albo eksperymentować z routingiem audio do różnych zewnętrznych procesorów w Twoim studiu.

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors