Audiotech logo
studiologic logo

Studiologic to marka instrumentów klawiszowych, kontrolerów i akcesoriów, należąca do włoskiej firmy Fatar, założonej w 1956 roku przez Lino Ragni’ego, z siedzibą w Recanati

studiologic numa x piano ending

To renomowany producent tworzący zarówno instrumenty, klawiatury sterujące, jak i inne urządzenia mające zastosowanie w syntezatorach i instrumentach klawiszowych. Fatar od lat zyskuje uznanie muzyków i producentów z całego świata. Z usług firmy korzystają takie marki jak: Waldorf, Arturia, Native Instruments, czy Nord.

Na chwilę obecną istnieje kilka produkowanych przez Fatar linii mechanizmów używanych w klawiaturach syntezatorów i pianin elektronicznych. Wśród produktów firmy z Włoch można znaleźć klawiatury o różnych zasięgach, różnych mechanizmach wyważenia, różnej głębokości klawiszy a także różnym ich wykończeniu.

Pierwszy instrument Studiologic – STUDIO 88, został zaprezentowany w 1986 roku. Od tego czasu, oferta marki znacząco się powiększyła. Dzisiaj znajdziemy w niej takie produkty jak: pianina cyfrowe (seria Numa), kontrolery MIDI (seria SL) i DAW (SL Mixface), pedalboardy MIDI (seria MP), a od 2013 roku syntezatory (Sledge). Dodatkowo akcesoria takie jak: pedały sustain, pulpity na nuty czy pokrowce.

Studiologic posiada też swoje oprogramowanie Numa Player, w postaci wtyczki VST oraz aplikacji standalone, oferujące 4 biblioteki brzmień wirtualnych instrumentów: acoustic pianos, keys, electric pianos oraz strings&pads. To narzędzie pozwalające potężnie rozszerzyć możliwości produktów Studiologic.

„Gdy muzyka spotyka się z technologią, dzieje się coś naprawdę ważnego. Gdy muzycy kładą ręce na naszych klawiaturach, dostrzegają i naturalnie „czują”, że to narzędzie zostało stworzone do tworzenia muzyki”

Wśród muzyków i producentów, korzystających z produktów włoskiej marki możemy wymienić: Briana Augera, Marka Basile, Kerna Brantley’a, Kima Bullarda, czy polską kompozytorkę Julię Zuzannę Sokołowską. Zobaczcie, jak ocenia pracę z syntezatorem Studiologic Sledge.

WYDARZENIA HISTORYCZNE STUDIOLOGIC

1986
Premiera pierwszego produktu Studiologic – STUDIO 88. Pioniera w nowym segmencie cyfrowych instrumentów muzycznych: Masterkeyboard.

1998
Rebranding marki Studiologic

2003
Po sukcesie STUDIO 88, Studiologic prezentuje SL-990 XP oraz SL-990 PRO.

2005
Seria VMK gwarantuje uczucie dotyku na najwyższym poziomie, oferując znacznie większą kontrolę gry.

2008
Studiologic przedstawia Numę, profesjonalny interfejs klawiatury, ustanawiający nowy standard w muzycznej kontroli.

2009
Wykorzystując najlepszą technologię klawiatury, Studiologic wypuszcza Numę Nano, która jest najlżejszą, profesjonalną klawiaturą młoteczkową na rynku. 88 klawiszy z profesjonalną akcją fortepianową waży jedynie 10kg.

2010
Wraz z nowym logo marki pojawiają się modele Numa Piano i Numa Organ, które poszerzają linię produkcyjną o segment instrumentów muzycznych.

2011
Studiologic otrzymuje nominację dla najlepszego produktu na MIPA 2011 w dwóch kategoriach z Numa Piano i Numa Organ.

2012
Numa Concert i Numa Stage ulepszają linię stage piano, podczas gdy Sledge – kultowy, żółty syntezator, toruje sobie drogę do świata syntezatorów.

2015
Kontrolery SL88 Grand i SL88 Studio, dzięki wysokiej jakości zaimplementowanych mechanizmów klawiatury oraz nowatorskim możliwościom konfiguracji dotykowej, wspólnie przenoszą doznania muzyczne na nowy, wyższy poziom.

2017
To rok Numa Compact 2. Całkowicie nowa technologia w bardzo kompaktowym rozmiarze i lekkiej obudowie. Ogromny krok naprzód pod względem jakości dźwięku, cyfrowych efektów, przetwarzania końcowego i pełnych funkcji kontrolera MIDI.
Po Numa Compact 2 pojawia się Numa Compact 2x, która dzięki trzem silnikom dźwiękowym zapewnia maksymalną moc rodziny Compact.

2019
Pierwszy kontroler sterujący. SL Mixface łączy styl i prostotę z oszałamiającymi możliwościami.

2021
Dzięki niesamowicie potężnemu, nowemu silnikowi brzmieniowemu, czterościeżkowemu wbudowanemu mikserowi cyfrowemu, interfejsowi audio USB i najlepszemu dotykowi w historii, Numa X Piano została rewolucją dla użytkowników pianin cyfrowych.

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors