Audiotech logo

teenage engineering OP-1 field czuły na dynamikę gry!

teenage engineering wypuścili aktualizację do OP-1 field, dzięki której instrument stał się czuły na dynamikę gry! Wreszcie! W przeszłości można było to osiągnąć tylko w poprzez podłączenie zewnętrznej klawiatury.

Velocity ma trzy ustawienia – wyłączone, miękkie i twarde. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, przytrzymaj shift i naciśnij tempo. Używając fizycznego dotyku, im mocniej grasz, tym głośniejszy jest dźwięk. i vice versa – im delikatniej grasz, tym łagodniejszy będzie dźwięk. Zasadniczo oznacza to, że głośność dźwięku będzie reagowała na to, jak mocno uderzasz w klawisze. Zaletą wyłączenia jest to, że możesz być pewien, że uzyskasz maksymalną głośność dźwięku, nawet przy cichym graniu. Wynik będzie zawsze równomiernie głośny, co może być pożądane w niektórych sytuacjach.

Czułość na velocity działa również z wewnętrznymi sekwencerami, a także z zewnętrznymi instrumentami MIDI, poprawiając wrażenia podczas używania OP-1 field jako głównego kontrolera dla innych urządzeń, w tym komputera.

Inne dodatki w tej aktualizacji obejmują:

  • możliwość dostosowania prędkości taśmy do zegara zewnętrznego – jeśli OP–1 field jest w trybie synchronizacji MIDI i zegar MIDI jest włączony, prędkość taśmy automatycznie dopasuje się do zegara zewnętrznego;
  • ustawienie mono / stereo dla wejścia liniowego;
  • panoramowanie przed taśmą;
  • synchronizacja częstotliwości nadawania FM z OB-4 – podczas korzystania z nadajnika FM, OB-4 może zostać automatycznie zsynchronizowany w celu dopasowania do optymalnej częstotliwości nadawania.

teenage engineering OP-1 field to ewolucja flagowego OP–1. Inspirowany dekadą technologicznych rozwiązań, pomysłów i ulepszeń. OP-1 field ma nowy, niższy profil i aluminiową obudowę, wyższej jakości ekran, odświeżoną identyfikację wizualną i wiele nowych (ponad 100) funkcji

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors