Audiotech logo

Magazyn Muzyk testuje Focusrite Vocaster One Studio

vocaster one studio review header

Jeśli chcemy nagrywać podcast to przy wyborze sprzętu można nas rozboleć głowa. Mikrony, interfejsy, słuchawki, przewody… Setki opcji do wyboru, a dobrze byłoby po prostu zacząć nagrywać. O kompletnym rozwiązaniu pomyślał Focusrite tworząc zestawy studio – pakiet w którym mamy interfejs, mikrofon, przewód XLR i słuchawki – taki jak np. Vocaster One Studio, który został przetestowany w praktyce przez Grzegorza Bartczaka z magazynu Muzyk!

W Focusrite Vocaster One Studio otrzymujemy mniejszy z dwóch modeli interfejsów, czyli Vocaster One oraz pakiet mikrofonu Vocaster DM1 i słuchawek HP60V – do tego potrzebujemy tylko statyw i możemy zaczynać! Dzięki temu w sytuacji, gdzie nagrywamy sami lub z gościem przez internet lub telefon możemy tworzyć od razu po powrocie do domu ze sklepu lub odbiorze paczki.Tyle z czystych informacji, a czego możemy się dowiedzieć z recenzji?


Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Vocaster One z dwoma fizycznymi wejściami (HOST i AUX) nie obsługuje zbyt wielu kanałów, to ze względu na specyfikę tego urządzenia i zakres jego zastosowań, kwestia ta przedstawia się całkiem inaczej, co może wielu zaskoczyć. Otóż po zainstalowaniu sterowników interfejs będący „sercem” testowanego zestawu oferuje w używanym przez nas programie DAW, edytorze audio czy innej aplikacji wykorzystywanej do nagrywania podcastu aż 10 kanałów wejściowych. Dzięki temu możemy np. zdecydować które źródła chcemy nagrać na danej ścieżce jeśli będziemy rejestrować materiał na różnych śladach. Z kolei przy nagrywaniu wszystkiego razem także będziemy mieli pewność że wybraliśmy dobre ustawienie. (…)Vocaster One łączy w sobie niebanalne wzornictwo z prostotą i wygodą obsługi. Ciekawy design przyciąga oko, a znajdujące się na panelu pokrętła i dotykowe przyciski sprawiają że korzystanie z tego interfejsu jest łatwe i przyjemne. Kolejnym dowodem na przemyślaną koncepcję opracowaną z uwzględnieniem specyfiki nagrywania podcastów oraz potrzeb i przyzwyczajeń potencjalnych użytkowników są zarówno dostępne złącza i wewnętrzny routing sygnałów jak również dodatkowe funkcje, a także aplikacja Vocaster Hub z wygodnym mikserem.Chociaż interfejsy Vocaster powstały głównie z myślą o osobach nagrywających podcasty, to z oferowanych przez nie funkcji oraz możliwości łączenia różnych źródeł dźwięku skorzystać mogą także inni twórcy treści internetowych (np. vlogerzy) czy osoby szukające łatwego w obsłudze rozwiązania, które można wykorzystać do prezentacji online, telekonferencji czy innych działań w Sieci.Vocaster One Studio jak i cała seria, którą pakiet ten reprezentuje, to bardzo dobry przykład zrozumienia potrzeb użytkowników i zaoferowania im odpowiedniego zestawu narzędzi pozwalających wygodnie i bezstresowo pracować. Przyjazny wygląd, ergonomia, jakość dźwięku, łatwość obsługi i spore możliwości, których na pierwszy rzut oka nie widać, sprawiają że seria Vocaster ma sporą szansę zagościć w domach wielu osób, nie tylko podcasterów…

Dodatkowo w najnowszej wersji sterownika Vocaster Hub, czyli 1.2.0 pojawia się kilka ważnych aktualizacji:
  • polska wersja językowa sterownika
  • możliwość ustawienia progu zadziałania kompresji
  • trzypasmowa korekcja
  • funkcja rumble reduction, czyli filtr dolnozaporowy

Pełną recenzję można przeczytać klikając poniżej:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors