Audiotech logo

Hans Zimmer w rodzinie Waldorf Music!

hans zimmer waldorf quantum hero

Waldorf Quantum i Iridium ulubieńcami legendarnego kompozytora.

Kim Pan Zimmer jest chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy powiedzieć, że jest autorem ścieżek dźwiękowych do ponad 200 filmów, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”, „Mroczny Rycerz”, „Incepcja”, „Diuna”… Moglibyśmy tak wyliczać kolejne znane tytuły godzinami. To legenda świata filmu, która od ponad 30 lat współtworzy największe kinowe widowiska.

Syntezatory Waldorf Music od wielu lat są obecne w jego pracowni. Na przestrzeni lat Zimmer korzystał z takich instrumentów jak Waldorf Q, Waldorf Microwave XT czy Waldorf Wave. To zrozumiałe biorąc pod uwagę szeroką paletę brzmień, jakimi operuje w swoich utworach. Są to bardzo dynamiczne kompozycje, w których instrumentarium często się zmienia aby nadążyć kroku akcji filmu.

W kwietniu 2020 r., na gali rozdania nagród Brit Awards akompaniował szalenie ostatnio popularną piosenkarkę Billie Eilish w trakcie jej wykonania piosenki „No Time To Die”, pochodzącej oczywiście z kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda. Na tym występie pojawił się z Waldorfem Quantum.

Za to zaledwie kilka dni temu, przed koncertem w niemieckiej Kolonii kompozytor pochwalił się swoim Quantumem, jak również zupełnie nowym, Iridium Keyboard. Dość powiedzieć, że wyraził się o nich bardzo entuzjastycznie ????

Nic w tym wszystkim zaskakującego z uwagi, że instrumenty Waldorf Music zawsze oferowały możliwości i brzmienie zupełnie inne od konkurentów. Rzeczywiście pozwalają tworzyć barwy oraz tekstury nie do odtworzenia na innych syntezatorach. Świadomy wybór i łączenie różnorakich barw to coś, co bez wątpienia w utworach Zimmera słychać bardzo dobrze. Na zakończenie mój osobisty ulubieniec.

Więcej o instrumentach Waldorf: https://audiotechpro.pl/waldorf-music/
Poznaj Waldorf Quantum: https://audiotechpro.pl/produkt/waldorf-quantum/
Odkryj Waldorf Iridium: https://audiotechpro.pl/produkt/waldorf-iridium/Strona producenta: https://waldorfmusic.com/en/

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors