SYNTEZATORY FIRMY WALDORF

Waldorf to marka z ogromnymi tradycjami. Ponad 40 lat doświadczenia w projektowaniu syntezatorów – w tym 30 lat ciągłego funkcjonowania na rynku – to coś, czym mogą pochwalić się nieliczni. Przez cały ten czas nazwa Waldorf była tożsama z instrumentami najwyższej jakości, oraz rewolucyjnymi – a przy tym często bardzo odważnymi – rozwiązaniami technologicznymi.

MISTRZOWIE SYNTEZY WAVETABLE

Waldorf rozwija tradycje zapoczątkowane przez legendarną markę PPG. Synteza Wavetable, to właśnie to, w czym inżynierowie tego niemieckiego producenta czują się najlepiej. Flagowe sprzęty od razu po wyjęciu z pudełka wyposażone są w tysiące zarejestrowanych przebiegów, ale pozwalają również na nagrywanie własnych sampli i wavetable.

Barwy jakie w ten sposób można uzyskać sprawdzą się doskonale w przypadku udźwiękawiania filmów oraz gier, ambientu, oraz szeroko pojętego sound designu – wszędzie tam, gdzie przydatne są długie, ewoluujące, organiczne tła brzmieniowe oraz pady.

W przypadku tych instrumentów śmiało można stwierdzić, że ograniczać Cię będzie wyłącznie własna wyobraźnia!


https://www.youtube.com/watch?v=B72mDZlWL8shttps://www.youtube.com/watch?v=6KhowZA92d8

STRING MACHINES

Klasyczne brzmienia z dawnych lat w nowoczesnej odsłonie – te produkty łączą najlepsze cechy topowych maszyn lat 70 i 80. Oferują podwójny silnik syntezy, który składa się z oddzielnych sekcji – smyczkowej oraz Solo, co jest niezbędne do naśladowania brzmień klasycznych filmów z tamtych lat. Efekt Ensemble pozwala na dodanie głębi oraz pewnego rodzaju animowanie brzmienia sekcji smyczek, a dodatkowe moduły efektów pozwalą na dodanie phasera, naturalnego pogłosu czy wyjątkowo przyjemnego chorusa.

Waldorf to obecnie jedyna firma, która rozwija ten rodzaj instrumentów!


ANALOG I VIRTUAL ANALOG

Syntezatory analogowe oraz wirtualne ich rekreacje sprawdzą się doskonale w tych zastosowaniach, w których potrzebujesz potężnego brzmienia i klasycznych barw – leadów, basów, dynamicznych arpeggio i podobnych.  Inżynierowie Waldorfa nie byliby jednak sobą, gdyby nie dodali czegoś od siebie – w tym przypadku są to nieograniczone możliwości modulacji brzmień, pozwalające na nieskończenie wiele eksperymentów i długie miesiące, jeśli nie lata, odkrywania coraz to nowych zależności i możliwości.

Dodatkowo, wszystkie oferowane instrumenty posiadają wbudowaną pamięć pozwalającą na zapisywanie tworzonych barw i szybkie ich przywoływanie, oraz są doskonale zoptymalizowane pod wykorzystanie zarówno na scenie jak i w studio.


SYSTEMY MODULARNE W STANDARDZIE EURORACK

Gdyby tego wciąż było za mało… Waldorf ma w ofercie również propozycje dla miłośników zabawy kablami i niczym nieskrępowanego eksperymentowania.

Począwszy od świetnie przemyślanej klawiatury sterującej, będącej jednocześnie skrzynią Eurorack z własnym zasilaniem oraz mnóstwem przydatnych funkcji i źródeł modulacji, przez moduły brzmieniowe i generatory fal, wzmacniacze i saturatory sygnału, aż po… unikatowy kompresor z wejściem side-chain!

Poznaj pełną ofertę Waldorf Music już dziś:


Sprawdź dostępne produkty!