Heritage Audio HA-609A – czy taki sam jak 33609? Test 0dB.pl

Hiszpańskie Heritage Audio zarówno lubi bawić się stylistyczną konwencją jak przy Successorze czy BritStripie, jak i zrobić bardzo bliskie kopie jak wymieniony w tytule HA-609A, który w najprostszy sposób odwołuje się do klasycznej konstrukcji Neve.

Heritage HA-609A to kompresor/limiter stereo z mostkiem diodowym, w całości wykonany na elementach dyskretnych, z trzema transformatorami na kanał i wyjściem pracującym w klasie A. Przypomina oczywiście kompresor Neve 33609, ale w przeciwieństwie do niego, Heritage’a można kupić tu i teraz za rozsądne pieniądze.

W recenzji możemy usłyszeć, że to

„kawał solidnego sprzętu. Jest moc, jest energia, są wszystkie zdrowe zniekształcenia i pełna kontrola nad tym, co robimy. Czasy powrotu są gładziutkie i apetyczne, a atak nie strzela jak z bicza tylko daje tyle wolności, ile potrzeba na zaznaczenie transjentów.”

Oglądamy, słuchamy, porównujemy!

HA-609A ma całkowicie dyskretną konstrukcję klasy A i łącznie trzy transformatory Carnhill/St Ives na kanał. Dodanie trybu szybkiego ataku zarówno dla sekcji kompresora, jak i limitera, pozwala HA609A na ogromną elastyczność w obsłudze pojedynczych ścieżek, a także grup, w tym także tych służących do kompresji równoległej.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!