Audiotech logo

WesAudio Dione – test Estrada i Studio

Analogowy kompresor WesAudio _Dione

Na portalu Estrada i Studio ukazał się test analogowego kompresora WesAudio _DIONE. Jest to analogowy kompresor w stylu BusCompressor w formacie 500 z opcją sterowania cyfrowego z poziomu programu DAW poprzez wtyczkę VST/AAX. Moduł _DIONE może współpracować w większością dostępnych na rynku ram do modułów w formacie 500 i komunikować się z komputerem poprzez kablem USB lub w obudowie _TITAN, która może integrować większość modułów z recall.

„Poza „spajającym” oddziaływaniem na sygnał, kompresor może też pracować w sposób czytelny i wyraźnie słyszalny. Umożliwia kontrolę zależności między transjentami – które w trybie głębszej kompresji kształtujemy ustawieniem czasu ataku – a pozostałymi elementami materiału muzycznego. W każdym zakresie regulacji czasu Release wybrzmiewanie jest płynne i pozwala uzyskać ładne wypełnienie dźwięku. Przy maksymalnym tłumieniu z bardzo szybkim atakiem przydaje się obecność regulatora proporcji Mix, który pozwala domiksować sygnał z jego oryginalnymi transjentami.”

„Ważnym elementem kompresora jest jego tor kluczowania z trzema typami filtracji dolnozaporowej oraz dwiema opcjami filtru Tilt, który oddziałuje też na inne częstotliwości. W pewnym zakresie kompresor staje się wówczas narzędziem do dynamicznego kształtowania charakterystyki brzmieniowej, którą możemy definiować dobierając głębokość i parametry czasowe jego tłumienia. Zakres zastosowań kluczowania sidechain poszerza dodatkowo opcja sterowania pracą układu tłumienia za pomocą dowolnego sygnału z DAW. Otwiera to przed nami praktycznie nieskończone możliwości dokonywania różnego typu prac kreatywnych i typowo naprawczych.”

„Polskie firmy, z WesAudio na czele, przecierają szlak dla nowej jakości urządzeń w zakresie pro-audio. Jest to totalna integracja najwyższej klasy układów analogowych z wielokanałowymi systemami DAW i tylko kwestią czasu jest to, kiedy rozwiązania takie staną się powszechne w studiach nagrań. Firma Radosława Wesołowskiego już zaczyna intensywnie działać w tym zakresie, i niebawem będzie dostępny cały zestaw dla deweloperów, obejmujący moduł komunikacji sprzętu analogowego z DAW, wraz z pakietem oprogramowania. Firmy zainteresowane tym rozwiązaniem będą mogły dostosować swoje produkty do pracy w ramach systemu ng500, kupując taki zestaw od WesAudio i wdrażając je u siebie.”

„Jeśli chodzi o jakość samego kompresora, który i bez zastosowania USB zachowuje pełną funkcjonalność, to mogę się o niej wyrażać wyłącznie w samych superlatywach. Dla osób, które oczekują rozszerzonej funkcjonalnie obróbki dynamiki w stylu SSL, Dione jest wyjątkowo ciekawą propozycją.”

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na WesAudio _DIONE znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors