Audiotech logo

Studiologic Numa Nano 88 – test E-Muzyk.eu

Klawiatura sterująca Studiologic Numa Nano 88

 Radek Barczak z portalu E-Muzyk.eu przetestował włoska klawiaturę sterującą Studiologic Numa Nano 88. Jest to świetna opcja dla muzyków wymagających lekkiego urządzenia z klawiaturą młoteczkową w przystępnej cenie. Poza dotykowym panelem urządzenie posiada funkcje edycji dynamiki i aftertouch. Poniżej kilka cytatów z testu Radka:

„Pod względem ilości funkcji i konfigurowalności, NUMA NANO to niemal rewolucja względem serii SL. Przede wszystkim mamy nareszcie pełnowartościowy wyświetlacz, do tego pracujący w trybie graficznym. Możliwości edycji i ustawień są imponujące. Są 3 fabryczne ustawienia krzywej Velocity. Mało. Ale NUMA NANO kryje coś niesamowitego – jest możliwość zapisania własnych ustawień krzywej Velocity! Co więcej, system operacyjny klawiatury po uaktywnieniu programu YouPlay sam dobiera odpowiednie ustawienia do charakterystyki naszej gry. W pamięci można zapisać 15 programów własnych ustawień! Co więcej, możemy ustawić niezależnie krzywe Velocity dla białych i czarnych klawiszy. Brawo dla producenta.”

„Studiologic NUMA NANO nie ma na rynku konkurencji. Nie ma bowiem inne klawiatury sterującej z doważoną klawiaturą fortepianową z mechanika młoteczkową ważącą 10 kg. To mały rekord świata. Z drugiej strony nie jest to klawiatura stricte dla pianistów, gdyż charakterystyka pracy tego mechanizmu ich raczej nie zadowoli. Przez moje studyjko domowe przewinęło się 2 pianistów i jeden klawiszowiec. Pianiści wybrzydzali, a klawiszowiec po kilkunastu minutach grania orzekł, że do tej klawiatury mógłby się przyzwyczaić. I bardzo polubić z uwagi na niewielką wagę. Cena nie jest najniższa – przykładowo testowana kilka miesięcy temu klawiatura Studiologic SL990XP Pro kosztuje około 1850 zł, a za NUMA NANO trzeba zapłacić niemal o tysiąc złotych więcej (detal 2800 zł brutto). Po stronie atutów jest niewątpliwie lekkość instrumentu, obsługa 4 warstw klawiaturowych, możliwość autentycznego dostosowania charakterystyki krzywej Velocity do osobistego charakteru gry, obsługa MIDI przez USB i… przyjemny nowoczesny design. Nie jest to klawiatura dla każdego, ale na pewno muzycy szukający lekkiej mobilnej doważonej klawiatury powinni się tym modelem zainteresować. Wiem co to znaczy „tachać” klawisz ważący z kejsem 34 kg… A Studiologic NUMA NANO waży tylko 10 kg!” 

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Niestety tej klawiatury nie ma już w sprzedaży, lecz zapraszam do zapoznania się z nowszą wersją Studuiologic Numa o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors