Audiotech logo

KRK Rokit RP6 G3 – test E-Muzyk.eu

Paweł Górniak w recenzji opublikowanej na portalu E-Muzyk.eu podzielił się swoimi wrażeniami, na temat monitorów studyjnych KRK Rokit RP6 G3. Krótko mówiąc mniejsze zniekształcenia, szersze pasmo przenoszenia, zmodernizowane wzmacniacze. Poniżej krótki cytat z testu Pawła: 

„Do testów dźwiękowych podszedłem w dość innowacyjny sposób. Mianowicie, zrobiłem sobie od razu mały eksperyment i odczepiłem swojego JEDNEGO Vxt’ka i na jego miejsce dałem jednego rp6… i zacząłem słuchać nagrań stereo. Moje pierwsze wrażenie – o cholibka, przecież tu się niewiele zmieniło! Ku mojemu zdziwieniu, oba monitory zdawały się grać prawie tak samo. Byłem strasznie zdziwiony, zwłaszcza, że różnica cenowa między VXT a RP jest dość spora (w sumie dwukrotna), a sadzając laika przed takim kuriozalnym setupem nie wydaje mi się żeby w ogóle zauważył, że słucha w stereo dwóch różnych monitorów. Jak dla mnie pierwszy szok. Trochę oburzony faktem iż przepłaciłem dwukrotnie za swój sprzęt, a mogłem przecież poczekać te 4 lata na tak samo brzmiącego klona za połowę kasy, podpiąłem już po bożemu oba RP6. No i pomyślałem, że zaraz wszystko będzie jasne …. tak, wcale się nic nie wyjaśniło. One dalej grały podobnie jak sto pięćdziesiąt. Oczywiście nie brzmiało to już tak identycznie jak wtedy, ale mimo wszystko ten dźwięk był tak zbliżony, że – serio – nowe G3 to nie jest tylko kosmetyczna poprawka, ale raczej niezła rewolucja. Zajrzyjmy może do spec-techów zaczerpnąć języka i zobaczyć co oni tam tak naprawdę powyrabiali w środku tych paczek, a następnie zróbmy szczegółowe testy brzmieniowe.” 

Bardzo sumiennie i dokładnie wykonany test monitorów. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem!

Tych monitorów niestety nie ma już w sprzedaży, jednak są dostępne (inne) nowsze generacje monitorów KRK, które zastąpiły Rokit RP6 G3. Więcej informacji poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors