Audiotech logo

KRK KNS 8400 – test InfoMusic

Profesjonalne słuchawki KRK KNS 8400

Arkadiusz Kowalski na łamach portalu InfoMusic.pl podzielił się wrażeniami na temat profesjonalnych słuchawek KRK KNS 8400. Najnowszy model słuchawek KRK KNS-8400 to idealne słuchawki do miksu. Poszukujesz pary słuchawek, które zaprojektowano specjalnie do reprodukcji muzyki? Czy oczekujesz od nich tego, żeby transmitowały brzmienie tak, jak powinno być słyszane, oraz tego, żeby można z nich było czerpać przyjemność? Jeśli tak, to przyjrzyj się ofercie KRK  zawsze skoncentrowanym na monitorowaniu dźwięku. Nie inaczej jest również w przypadku tych słuchawek. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Arka: 

„Zaczynając od konstrukcji słuchawek całość jest bardzo solidnie wykonana i przemyślana. Wygodna muszla i miękka gąbka na pałąku zwiększają komfort i słuchawki nie są odczuwalne za bardzo na głowie nawet przy dłuższych sesjach. Pałąk wykonany jest z dobrej jakości plastiku, dzięki czemu są lekkie. Moim zdaniem patrząc na cenę konstrukcji powinno być się zadowolonym z jakości wykonania. Słuchawki są typu zamkniętego i dobrze dolegają do uszu, co pozwala zatopić się w dźwięk, przy czym uszy się nie pocą dzięki zastosowaniu delikatnej skóry premium. Bądź co bądź, nie są to jednak słuchawki do wielogodzinnego odsłuchiwania muzyki. To są słuchawki do pracy…

„Konstruktorzy chcieli oddać jak najbliższe brzmienie monitorów odsłuchowych. Szczerze to bardzo wysoko postawiona poprzeczka z racji odbierania przez nasz organizmów dźwięków wydostających się z głośników. Dzięki darmowym wtyczkom takim jak: crossfedd EQ i Room Sound na sumie miksera jesteśmy w stanie zbliżyć się nieco do tego. Pierwszy efekt to symulacja ciśnienia akustycznego, a drugi symuluje pierwsze odbicie dźwięku z głośników w pomieszczeniu odsłuchowym. KNS 8400 nie są słuchawkami, które powalą słuchacza olbrzymią ilością basu, czy ubarwioną górą. Nie takie jest ich przeznaczenie, one nie mają grać pięknie, tylko prawdziwie.”

„Dźwięk jest stonowany. Niskie pasmo i góra są czytelne. Szczegóły, które unikają w tańszych konstrukcjach, w słuchawkach KRK są zauważalne. Zakładając słuchawki odnosi się wrażenie, że dźwięk jest lekko stłumiony u góry. To fakt, ale po dłuższej pracy jest to zaleta, dzięki temu nie męczą się uszy za szybko i jesteśmy w stanie w dobrze kontrolować całe pasmo. Tak jak każdych monitorów trzeba się nauczyć, tak samo jest i z tymi słuchawkami.”
Chyba trudno o lepsza rekomendację! Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem słuchawek! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!
Tych słuchawek nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowsza generacja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors