Audiotech logo

CharterOak SA538B – recenzja InfoMusic.pl

Test mikrofonu pojemnościowego CharterOak SA538B

Paweł Żwan w recenzji opublikowanej na portalu InfoMusic.pl podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanego przez niego profesjonalnego mikrofonu lampowego CharaterOak Sa538B. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Pawła:

„Od strony konstrukcyjnej mikrofon jest mikrofonem lampowym zawierającym dwie złączone wkładki pojemnościowe pokryte cienką warstwą złota. Całość układu elektronicznego uzupełnia głowica z lampowym wzmacniaczem. Mikrofon jest zasilany solidnym zasilaczem z siedmiożyłowym przewodem, na którym wybierane są charakterystyki kierunkowe.”

„Na samym początku uwagę zwróciły bardzo niskie szumy mikrofonu, nawet przy mocnym “wykręceniu” przedwzmacniacza (testowany mikrofon podpięto do kultowego Avalona 737sp). Pierwszy test – szumy na akceptowalnym niskim poziomie – zdecydowanie zaliczony.”

„Reasumując, mikrofon nie dość, że solidny i wyglądający bardzo profesjonalnie, to ma swój niepowtarzalny charakter. Charakterystyczna górka 8-10 kHz pozwala dźwiękowi przebić się przez barierę innych dźwięków i głos nagrywany na nim brzmi bardzo dobrze w miksie. W zasadzie nie ma potrzeby używania dodatkowych korektorów, które zawsze psują charakterystykę fazową (a więc wiarygodność odtworzenia sygnału).”

„W nagraniach wokalnych wokal zachowuje pazur i charakter, czyli wszystko to, co chcielibyśmy, aby miał kolejny mikrofon ze studyjnej kolekcji. Trzeba podkreślić jeszcze jedną rzecz – profesjonalny, elegancki wygląd nie jest bez znaczenia, podkręca wokalistę do wzniesienia się na wyżyny swoich możliwości. Tym samym, nie tylko brzmienie, ale i wygląd tego mikrofonu może pomóc studiu w dobrze brzmiących produkcjach. Polecam!”

Bardzo dokładna, profesjonalna oraz rzetelna recenzja Pawła, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Niestety tego mikrofonu nie ma już w sprzedaży, lecz polecamy zapoznać się z ofertą marki Sontronics o której więcej informacji znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors