Audiotech logo

Arturia PolyBrute – test Muzyk

Syntezator Arturia PolyBrute

Grzezgorz Bartczak w teście opublikowanym na portalu Muzyk podzielił się swoimi wrażeniami na temat syntezatora Arturia PolyBrute. 6-głosowy, analogowy PolyBrute opiera się na wielokrotnie nagradzanej technologii i brzmieniu, aby zapewnić syntezator polifoniczny, na który czekano. PolyBrute ma ekspansywną architekturę morphingu i solidną, ekspresyjną 61-klawiszową klawiaturę. Wszystko to ma jeden cel – przenieść twoje brzmienie na poziom, do którego nie dotarł jeszcze żaden syntezator. Poniżej krótki cytat z testu Grzegorza:

„W postaci PolyBrute w ofercie firmy Arturia pojawił się instrument łączący w sobie cechy klasycznych syntezatorów analogowych z nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi wyrażać siebie na wielu płaszczyznach i to w sposób rzadko spotykany. Pozornie prosty tor syntezy kryje szereg ciekawych elementów, a w połączeniu z rozbudowaną matrycą pozwalającą modulować niemal wszystkie parametry oraz wyróżniającą ten instrument funkcją morphingu, oferuje on spore możliwości kreatywnego tworzenia własnych barw i wykorzystywania ich w praktyce – w studiu i na scenie. Arturia wyposażyła PolyBrute w niezwykle interesujący zestaw kontrolerów, wśród których wyróżnia się oczywiście Morphée pozwalający działać jednocześnie w trzech wymiarach. Dzięki nim, jak również zewnętrznym podpiętym do odpowiednich gniazd, gama narzędzi dających możliwość wyrażania ekspresji jest w przypadku PolyBrute bardzo duża.”

„Paleta barw możliwych do uzyskania przy pomocy tego syntezatora jest – co pokazuje kilkaset presetów fabrycznych – bardzo szeroka i zróżnicowana. Możemy zatem „ukręcić” tu zarówno klasyczne dla analogów barwy, jak i bardziej złożone, zaskakujące w różnych aspektach. Instrument pozawala też uzyskiwać klimatyczne, czy wręcz filmowe „pejzaże”, jak i całą gamę barw trudnych do zaszufladkowania. Nie można też nie wspomnieć o sekwencerze i arpeggiatorze, jak również efektach. Chociaż nie mamy tu chociażby wejścia dla sygnału z zewnątrze czy gniazd CV, to mamy możliwość współpracy z innymi instrumentami i urządzeniami jeśli będziemy chcieli włączyć PolyBrute w skład większego setupu.”

 Aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Arturia PolyBrute znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors