Audiotech logo

Arturia MicroLab – test Estrada i Studio

Klawiszowy kontroler MIDI Arturia MicroLab

Artur Kraszewski na łamach portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami z testu klawiatury MIDI Arturia MicroLab. Jest to klawiatura sterująca Arturia to kompaktowy kontroler oferujący wysokiej jakości klawisze slim keys, potężny pakiet oprogramowania oraz solidne, wysokiej jakości wykonanie. Urządzenie to doskonały wybór dla mobilnych muzyków oraz wszystkich potrzebujących mobilnego kontrolera. Warto wspomnieć, że MicroLab dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, pomarańczowej, i niebieskiej. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Artura:

„MicroLab jest klawiaturą zasilaną przez USB i przez ten sam port komunikującą się z programami DAW w komputerach Mac i PC. 25-klawiszony, 2-oktawowy manuał reaguje na szybkość nacisku (Velocity). Klawisze białe mają 9-milimetrowy skok, a czarne dwukrotnie mniejszy. W przeciwieństwie do wielu innych klawiatur tego typu, tutaj klawisze są indywidualne, a ich akcja kontrolowana jest sprężynowo. Dzięki temu manual jest wyjątkowo wygodny w grze, stawiając przyjemny opór. Jednocześnie jednak klawisze trochę hałasują, ale zdecydowanie wolę taki stan rzeczy niż w ciche, „gumowe” manuały bez wyraźnego charakteru mechanicznego. Elementami wykonawczymi w klawiaturze MicroLab są silikonowo-grafitowe czujniki 2-punktowe, wobec oddziaływania sprężyn napinających praktycznie niewyczuwalne pod palcami.”

„Jak już wspomniałem, klawiatura jest bardzo wygodna. Białe klawisze są gładkie, ale się nie ślizgają, a czarne lekko matowe i doskonale leżące pod palcami. Choć zminiaturyzowany, manuał MicroLab zasługuje na słowa uznania, będąc zdecydowanie jednym z najlepszych wśród produktów o tej funkcjonalności. Jedyną problematyczną rzeczą jest mało finezyjna krawędź korpusu przy najniższym i najwyższym klawiszu. Nie ma możliwości, żeby co jakiś czas przypadkowo o nią nie zahaczyć. Zakres klawiatury zmieniamy przyciskami Oct+ i Oct-; przy każdej kolejnej transpozycji wzrasta częstotliwość migania podświetlenia tych przycisków. Może to trochę irytować, ale swą funkcję spełnia doskonale. Szybkiego powrotu do zakresu domyślnego dokonuje się jednocześnie wciskając oba przyciski Oct.”

„Na rynku jest sporo kompaktowych klawiatur MIDI, których jakość, funkcjonalność i wygoda obsługi nie są najwyższych lotów. Arturia MicroLab do nich nie należy. Jak na tego typu sprzęt ma doskonałą klawiaturę, dobrze rozwiązaną kwestię kabla, dwa dotykowe (a więc trwałe mechanicznie) kontrolery i świetny pakiet oprogramowania. Urządzenie jest dość ubogie w kontekście MIDI, ponieważ komunikaty są transmitowane tylko przez klawiaturę, oba paski dotykowe i przycisk Hold. Nadrabia to jednak wygodą gry oraz dołączonymi instrumentami.”

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na Arturia MicroLab znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors