Rozwiązania poprawiające odsłuch – Technologia IsoAcoustics 

Izolacja głośników jest bardzo często źle rozumiana. Jest dużo różnych teorii i podejść do izolacji, przez co trudno jest konsumentowi uzyskać pewność co do informacji i zasad działania tej technologii.

Opatentowana izolacja IsoAcoustics

Nagradzany, opatentowany design IsoAcoustics izoluje energię głośnika, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność odsłuchu. Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości ich zastrzeżonego materiału izolacyjnego oraz ze sposobu działania górnego i dolnego izolatora wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania drganiami.

Zarządzanie energią na osi

Stojaki IsoAcoustics są kierunkowe i zaprojektowane w taki sposób, aby logo było skierowane w tym samym kierunku, co energia głośników. W rezultacie zarządzają energią na osi w przeciwieństwie do jednorodnych materiałów, które pozwalają głośnikom oscylować we wszystkich kierunkach. Ta metoda zarządzania energią zapewnia wysoki stopień izolacji, lepszą klarowność dźwięku, skupienie i otwartość.

Połączenie z głośnikiem i powierzchnią nośną

Produkty IsoAcoustics są zaprojektowane tak, aby łączyły się z podstawą głośnika i powierzchnią nośną, dzięki czemu energia jest skutecznie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Kształt izolatorów tworzy efekt przyssawki na gładkich powierzchniach lub zapewnia silny chwyt, jeśli powierzchnia jest teksturowana.

Rozwiązania IsoAcoustics

IsoAcoustics oferuje różnorodne modele dostosowane do różnych zakresów masy. Mogą to być pojedyncze małe izolatory jak ISO-Puck, ISO-Puck mini, czy ISO-Puck 76, które różnią się udźwigiem w zależności od przeznaczenia. Mogą posłużyć do izolacji nie tylko monitorów odsłuchowych i subwooferów, ale także innych urządzeń jak np. wzmacniacze gitarowe, gramofony itd.

ISO-Puck mini

Najmniejsze izolatory z serii ISO-Puck. Charakteryzują się udźwigiem do 2.75 kg na sztukę izolatora. Są pakowane w zestawie po 8 sztuk.

ISO-Puck

Pierwsze izolatory z serii Puck. Charakteryzują się udźwigiem do 9 kg na izolator. Pakowane są w zestawie po 2 sztuki.

ISO-Puck 76

Największe z całej serii. Charakteryzują się udźwigiem do 18 kg na izolator. Pakowane są po 2 sztuki w zestawie.

Seria ISO

Kanadyjski producent ma także w swoim portfolio stojaki z serii ISO, które oprócz izolacji pozwalają na ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, aby uzyskać optymalny odsłuch. Użytkownik ma dokładnie 14 możliwości różnych ustawień. W skład serii również wchodzi kilka modeli różniących się udźwigiem jak i przeznaczeniem.

ISO-130

Najmniejszy przedstawiciel podstawek z serii ISO, stworzony z myślą o mniejszych rozwiązaniach odsłuchowych. Charakteryzuje się udźwigiem do 9 kg. Możliwość uzyskania 14 różnych pozycji odsłuchowych.

ISO-155

Średni przedstawiciel podstawek z serii ISO, stworzony z myślą o średniej wielkości rozwiązaniach odsłuchowych. Charakteryzuje się udźwigiem do 18 kg. Pozwala na ustawienie odsłuchów w 14 różnych pozycjach.

ISO-200

Większy przedstawiciel podstawek z serii ISO, stworzony z myślą o sporej wielkości rozwiązaniach odsłuchowych. Charakteryzuje się udźwigiem do 34 kg. Możliwość uzyskania 14 różnych pozycji kątowania.

ISO-200Sub

Przedstawiciel podstawek z serii ISO stworzony z myślą o subwooferach. Charakteryzuje się udźwigiem do 34 kg. Brak możliwości kątowania.

ISO-430

Największy przedstawiciel podstawek z serii ISO, stworzony z myślą o największych rozwiązaniach odsłuchowych. Charakteryzuje się udźwigiem do 45,3 kg. Możliwość odchylenia odsłuchów o 6,5 stopnia.

IsoAcoustics na scenie

Dodatkowo IsoAcoustics stworzył izolatory z myślą o scenie jak Stage 1 oraz dedykowaną podstawkę Stage 1 Board ze zintegrowanymi już izolatorami Stage 1. Rozwiązania te pozwalają na wyrównanie brzmienia niezależnie od miejsca i sceny na której się znajdziesz.

Stage 1

Izolatory Stage 1 zostały stworzony z myślą o scenie i wzmacniaczach gitarowych, combo basowych itd. Wystarczy przymocować je od dołu i cieszyć się wyrównanym brzmieniem, bez niepotrzebnych rezonansów na każdej scenie!

Stage 1 Board

Stage 1 Board to specjalnie zaprojektowana platforma ze zintegrowanymi izolatorami Stage 1, dzięki czemu kompletnie nie musisz się przejmować montażem. Wystarczy położyć na tej powierzchni jakiekolwiek urządzenie i cieszyć się czystym brzmieniem bez rezonansów!

Limity masy i krzywa wydajności

Limity masy określone przez IsoAcoustics oparte są na krzywej wydajności. Wydajność izolacji spada, gdy masa zbliża się do określonych limitów, a wydajność zmniejsza się jeszcze bardziej, im bardziej limit wagi zostanie przekroczony. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni izolator IsoAcoustics pod konkretny model monitorów odsłuchowych. Pomóc w tym może specjalnie przygotowany kalkulator -> KALKULATOR <-

Dodatkowo, jeżeli chcesz zgłębić technologię, która jest wykorzystywana w produktach IsoAcoustics, to zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem na te temat, który znajdziesz -> TUTAJ! <-

 

Nie zwlekaj, zainwestuj w profesjonalne izolatory IsoAcoustics i poczuj różnicę w jakości odsłuchu!

Jak skonfigurować izolatory IsoAcoustics?

Sprawdź na poniższych filmach i zobacz jakie to proste!