smn_dni_otwarte_cover
Aktualności

Dni otwarte SMN 2022 – relacja

szkola_muzyki_nowoczesnej_dni_otwarte_2022

Obejrzyjcie fotorelację z dwudniowego święta muzyki w SMN!

W zeszły weekend, dokładniej pierwszego i drugiego lipca, w Szkole Muzyki Nowoczesnej przy placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu, drzwi otworzyły się dla wszystkich zainteresowanych. Miały miejsce koncert absolwentów, liczne warsztaty i wykłady.

Tradycyjnie, wysłaliśmy tam też swojego agenta. Tym razem był to Wiktor Grzelak, który poprowadził wykład pod tytułem „Współczesne oblicze syntezy. Hardware, Software i wszystko pomiędzy”. Poprosiliśmy go, aby po ludzku wytłumaczył co to znaczy: „Zabrałem ze sobą Novation Summit, Bass Station II, Waldorfa Iridium Keyboard i wtyczki z Arturia V Collection, żeby pokazać co potrafi każdy z nich, czego nie potrafią pozostałe”.

Ciekawy warsztat przeprowadził również Kacper Łabuda, który na co dzień jest przede wszystkim sound designerem gier i  projektów multimedialnych. Na bazie syntezatorów Arturia PolyBrute, MicroFreak i Pigmentsa oraz efektów z biblioteki FX Collection 3 demonstrował proces tworzenia nowych dźwięków. Wszystko to na żywym materiale – fragmentach z gry Solar Ash od studia Heart Machine. Kacper czasowo mocno wyjechał poza timetable, ale nikomu to nie przeszkadzało 😉

W trakcie imprezy otwarta do zwiedzania była cała przestrzeń kreatywna SMN, w tym studia nagraniowe. Jedną z nich wspólnymi siłami zamieniliśmy w Jam Room. Można tam było dotknąć i ograć wiele różnych urządzeń. Wśród nich: Novation Circuit Tracks i Rhythm, Waldorf Kyra i Iridium, Arturia MiniBrute 2S i DrumBrute Impact, Novation Launchpad Pro MK3 czy Modular 400, 170 i OP-Z od Teenage Engineering.

W Jam Roomie można było też odsłuchać monitorów EVE Audio SC3070, jednego z wyższych modeli tej marki. Nie zabrakło również RP7 G4 oraz Classic 7 od KRK.

Dziękujemy bardzo całej ekipie SMN za zaproszenie. Do następnego!

Related Posts