Historia marki

CharterOak

Założona w 2002 roku CharterOak Acoustic Devices projektuje i produkuje urządzenia akustyczne wyjątkowo wysokiej jakości dla studiów nagraniowych i branży transmisyjnej. Misją firmy jest dostarczanie urządzeń o charakterystycznym dźwięku i ogromnej trwałości, a także tworzenie mikrofonów specjalnie dopasowanych do współczesnego środowiska studyjnego.

Firmę założył producent muzyczny i inżynier Michael Deming kierując się potrzebą uzyskania większej kontroli nad swoimi nagraniami studyjnymi. Motto przyświecające twórcy to:

Naszym celem nie jest naśladować minionych klasyków, lecz tworzyć klasykę jutra.

Firma jest finansowana ze środków własnych i ma siedzibę w Enfield na przytulnych przedmieściach Connecticut (USA). Posiada również biuro sprzedaży w Singapurze.

Urządzenia akustyczne CharterOak szybko stają się preferowanymi profesjonalnymi produktami wśród dzisiejszych muzyków i inżynierów dźwięku branży nagraniowej.

 src=Każdy produkt CharterOak jest ręcznie montowany i kontrolowany z największą starannością oraz testowany w studio zanim trafi do klienta. Mikrofony budowane są w Chinach ściśle według specyfikacji Deminga, ale w USA Deming osobiście rozbiera je, zmienia niektóre części, przebudowuje każdy i sprawdza wydajność poszczególnych mikrofonów. Wszystkie produkty CharterOak mają dożywotnią gwarancję.

Czystość dźwięku, ogromna trwałość, prostota projektowania oraz serwisowanie są podstawowymi wartościami, na których są zbudowane wszystkie produkty CharterOak. Linia produktów CharterOak wciąż rośnie i otrzymuje nagrody.

 src=

Obecni klienci firmy to wiodący w branży specjaliści tacy jak:

  • John Fischbach (Stevie Wonder, Carole King, War),
  • Don Miller (Ben Folds, John Mayer, Natalie Merchant),
  • Brian Keane – kompozytor filmowy, zdobywca nagrody Emmy,
  • SIRIUS Satellite Radio – ikona w branży nadawczej.

 src=      src=      src=

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.