Audiotech logo

Tubesessor – lampowy opto kompresor w ofercie Heritage Audio

heritage audio tubesessor header

W 2022 roku Heritage Audio zaprezentowało kilka najwyższej klasy urządzeń współpracując z najważniejszymi postaciami branży pro audio, co pokazało jak ambitne podejście prezentuje ta marka i jej twórca – Peter Rodriguez. 2022 zamykają kolejną potężną premierą – swoją wersją jednego z najważniejszych kompresorów opto pod nazwą Tubesessor.

Oryginał z którego została zaczerpnięta inspiracja do Tubesessora jest jednym z najlepszych tego typu rozwiązań na świecie. Jednak jak to zwykle bywa w przypadku Heritage Audio inspiracja to dopiero pierwszy krok. Potem przychodzi czas na to, jak można dotychczasowy pomysł udoskonalić i dostosować do obecnych trendów i możliwości.

W swoim rdzeniu Tubesessor to najwyższej klasy optyczny kompresor lampowy, który posiada możliwość ustawienia kilku parametrów – ratio, attack i release, co pozwala patrzeć na to rozwiązanie jako świetnie ocieplające brzmienie i delikatnego wzmocnienia wprowadzanego sygnału.

Na potrzeby tego urządzenia połączono w pełni lampowy stopień wzmocnienia ze znakomitą repliką transformatora wejściowego UTC A10 firmy AMI oraz niestandardowym transformatorem wyjściowym wykonanym w całości z krzemowej stali. Przy podwyższonym wewnętrznym napięciu pracy można być pewnym, że TUBESESSOR rozgrzeje każdy sygnał, zachowując jednocześnie jego charakter i klimat.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w dwie całkowicie nowe funkcje – obwód saturacji i obwód sidechain. Innowacyjna sekcja TUBE SATURATION w pełni wykorzystuje wykorzystuje kremowo brzmiącą podwójną lampę triodową NOS Raytheon, aby dodać tylko szczyptę saturacji lub w pełni przekształcić sygnał w przesterowany do granic możliwości sygnał. Co ważne, działa ona w parze z niestandardowym transformatorem wyjściowym, aby wytworzyć odpowiednią ilość harmonicznych. Obwód filtra sidechain posiada aż pięć różnych ustawień. Jest to dokładnie ta sama sekcja filtrów, dzięki której SUCCESSOR zyskał status legendy. Dwa z nich sprawiają, że kompresor nie jest obciążany przez niższe częstotliwości, a pozostałe trzy to opcje dla sprecyzowanych częstotliwości, pozwalające na dodatkową kreatywność.

To wszystko składa się na potężne rozwiązanie, które ucieszy najbardziej wymagających i spowoduje, że nagrania wokali i instrumentów będą brzmiały jeszcze cieplej i lepiej niż kiedykolwiek.

heritage audio tubesessor front
heritage audio tubesessor back

Aby dowiedzieć się więcej o Heritage Audio Tubesessor kliknij poniżej

Heritage Audio Tubesessor to optyczny, lampowy kompresor ze zmiennym ratio oraz parametrami attack i release. Dzięki dodatkowym funkcjom jak sekcja saturacji oraz filtracji sidechain jest to niewiarygodnie elastyczne rozwiązanie stworzone do nagrań i miksu m.in. wokali i instrumentów basowych.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors