Audiotech logo

Rozkręć imprezę w domu z FREKVENS!

Teenage Engineering oraz IKEA przedstawiają FREKVENS!

Teenage Engineering wraz z IKEA przedstawiają kolekcję produktów dźwiękowych i oświetleniowych obsługujących Bluetooth, stworzonych z myślą o imprezach domowych!

Teenage Engineering znani są z ich nieszablonowego podejścia do muzyki i designu, dlatego przy serii FREKVENS (co swoją drogą oznacza po szwedzku CZĘSTOTLIWOŚĆ) mieli ogromny wkład designerski i cała seria otrzymała nagrodę Red Dot Award w kategorii „Product Design”!

Po pierwsze – spontaniczność!

Staranne planowanie jest często dobre i pożądane, ale improwizacja i spontaniczność jest niedoceniana. Dzięki głośnikom i systemowi świetlnemu FREKVENS możesz szybko zorganizować imprezę – i zorganizować ją w dowolnym miejscu. Dodaj kilka innych rzeczy, takich jak płaszcz przeciwdeszczowy lub zastawa stołowa ze stali nierdzewnej (lub inny element z serii FREKVENS), a twoja impreza będzie jeszcze lepsza!

„Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia FREKVENS dla ludzi na całym świecie. To świetna kolekcja, którą można łatwo skalować w górę lub w dół, aby dopasować do swoich potrzeb. Poza tym, że wygląda super, to brzmi świetnie! – więc jest to zdecydowanie idealny powód do zorganizowania imprezy ”- mówi Michael Nikolic, Creative Leader kolekcji.

IKEA to meble, hot dogi i wkrótce… impreza!

Teenage Engineering to sztokholmska firma zajmująca się technologią audio, a teraz współpracując z IKEA, sprawią że impreza w każdym domu będzie naprawdę oryginalna! Kreatywny kolektyw składa się z projektantów, inżynierów i programistów, którzy podzielają zamiłowanie do projektowania, tworzenia materiałów i tworzenia muzyki. Ich misja jest prosta – tworzyć rzeczy, których według nich brakuje na świecie. Jesper Kouthoofd jest jednym z założycieli: „Chcieliśmy stworzyć coś, co byłoby jak IKEA, a jednocześnie rzucić wyzwanie temu, jak postrzegamy je dzisiaj. Eksplorowanie nowych terytoriów, przekraczanie granic i stawianie sobie wyzwań jest ekscytujące. IKEA to meble, klopsiki i wkrótce… Impreza! ”

FREKVENS to jedna z kilku nowych kolekcji i współpracy eksplorujących świat dźwięku i muzyki. Chociaż jest to nietknięty obszar dla IKEA i wyznacza początek nowej podróży, jest to również naturalny krok naprzód. Podobnie jak światło, dźwięk jest wzmacniaczem nastroju i atmosfery, który odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia ludzi w domu. I o to tu chodzi.

Kolekcja składa się z 27 modułów, które można ze sobą łączyć i dopasowywać, aby stworzyć osobiste, oryginalne wrażenia dźwiękowe i świetlne. Do tego kilka gadżetów i mebli domowych, które sprawią, że każdy będzie chciał wpadać do ciebie na imprezę!

Kolekcja jest dostępna od lutego 2020 roku!

Ale po co tylko słuchać muzyki jak można ją tworzyć!?

Teenage Engineering to przede wszystkim twórcy oryginalnych i nietypowych narzędzi do produkcji muzyki! Ich nieszablonowe podejście do tego tematu powoduje, że kreowanie beatów to czysta zabawa oraz niesamowita podróż! Do tego są to naprawdę niepozorne i przepotężne narzędzia, które wykorzystuje mnóstwo muzyków, producentów i DJów na całym świecie! Zapraszamy cię do świata Teenage Engineering, który sprawi, że wsiąkniesz w muzykę na dobre… wyraź siebie!

Pocket Operatory – małe, niepozorne bestie

Pocket Operatory to małe, ultra poręczne urządzenia ze studyjną jakością dźwięku i elastycznością w tworzeniu muzyki w podróży. Niezastąpione mini syntezatory dla każdego! Każdy z nich charakteryzuje się innymi brzmieniami i nieco innymi funkcjami, jednak ogólna funkcjonalność jest bardzo zbliżona i intuicyjna, przez co korzystanie z całej serii urządzeń jest bardzo wygodne! W skład całej serii wchodzi 10 Pocket Operatorów, które udostępniają brzmienia: basowe, perkusyjne, leadowe, chip-tunowe, vocalowe, a także są tam samplery, maszyny perkusyjne i nawet moduł dla fanów kreskówki Rick & Morty! A wszystko to mieści się w twojej kieszeni!

Pocket Operatory można także łączyć ze sobą i synchronizować, przez co możesz stworzyć cały kompletny band! Więcej informacji a propos pojedynczych modeli i ich możliwości znajdziesz >>>TUTAJ!<<<

OP-Z – Syntezator multimedialny i król performance’u

OP-Z to syntezator multimedialny, który swoją wielkością (pilot od telewizora!) i przepotężnymi możliwościami zaskoczy praktycznie każdego. Oparty jest na zaawansowanym sekwencerze, lecz jest czymś więcej niż narzędziem do komponowania. „Z” oznacza trzeci wymiar, głębię oraz kreatywność związaną z tworzeniem muzyki.  Pozwala na sekwencjonowanie nie tylko audio, lecz również video, wizualizacji, zdjęć i świateł po protokole DMX. Do tego sampling! Maszyna wprost ze snów! Urządzenie współpracuje idealnie z aplikacją na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android, dzięki czemu można wygodnie pracować z dodatkowym ekranem, a także jeszcze szybciej przygotować performance! Liczba funkcji i możliwości jest tak duża, że nie ma sensu jej tu wypisywać. Po prostu należy to urządzenie przetestować i… stać się nałogowym użytkownikiem ???? Możliwości OP-Z można rozszerzać za pomocą dodatkowych modułów jak oplab (sterowanie napięciowe do zewnętrznych urządzeń i syntezatorów), rumble (subwoofer haptyczny, który zatrzęsie twoimi dłońmi!) oraz słuchawki M-1. Więcej informacji znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

OP-1 – Potężny groovebox i kreatywny potwór

OP-1 to urządzenie, które swoją premierę miało 9 lat temu a i tak dzięki swoim nieszablonowym podejściem do tworzenia muzyki, możliwościami i pokładami kreatywności, jest nadal jednym z najbardziej oryginalnych i zaskakujących urządzeń na rynku muzycznym. Teenage Engineering stworzyli coś, o czym będzie się mówić latami. To już jest legenda. OP-1 pozwala na tworzenie muzyki, samplowanie, nagrywanie w oparciu o system taśmowy, co powoduje że kompozycje są naprawdę oryginalne. Jeżeli chcesz to możesz za jego pomocą słuchać radia, a nawet grać w grę! Jest to to przenośny syntezator, sampler i kontroler w jednym. Dodatkowo udostępnia użytkownikom przypisywalny G-force sensor do płynnego kontrolowania efektów poprzez przechylanie urządzenia. Jego modularna architektura daje nieskończone możliwości kreowania dźwięku bez zbędnego komplikowania. Kompaktowa konstrukcja i intuicyjny fizyczny interfejs sprawiają, że inspirujesz się i tworzysz muzykę, czerpiąc z tego ogromną radość! Dodatkowo producent przewidział do niego mnóstwo akcesoriów, które dadzą jeszcze większą radość z tworzenia muzyki! Stań się prawdziwym „Ołpiłan Kenobi”! ????  Więcej informacji znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

Wyraź siebie!

Poniżej kilka inspirujących filmów z wykorzystaniem urządzeń Teenage Engineering! Miłego!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors