Audiotech logo

Od pomysłu do realizacji – twórz z Focusrite, Novation i KRK!

Niezależnie od tego, czy planujesz założenie pierwszego domowego studia, być może jesteś właścicielem bardziej zagospodarowanego pomieszczenia czy szukasz sprzętu mobilnego, który można łatwo zabrać w dowolne miejsce, to trio KRK ROKIT G5, Focusrite Scarlett 4th gen i Novation FLKey/Launchkey są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Dlaczego warto rozważyć właśnie to połączenie?

Focusrite Scarlett 4th gen

Seria Scarlett od Focusrite doskonale odpowiada na różnorodne wymagania i preferencje użytkowników, począwszy od modelu Solo, który jest idealnym wyborem dla początkujących, poprzez modele 2i2 i 4i4, które zaspokoją potrzeby bardziej wymagających użytkowników. Ten czerwony interfejs audio zyskał status legendy w branży, a jego czwarta generacja przekroczyła wszelkie oczekiwania, posuwając granice możliwości dalej, niż można by się spodziewać.

Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen w użyciu

Wzmocniony dodatkowo funkcjami takimi jak AIR, wywodzącą się bezpośrednio z prestiżowej serii Focusrite ISA, oraz autogain i autoclip, czwarta generacja serii Scarlett ustawia nagrania na zupełnie nowym poziomie. Te narzędzia nie tylko poprawiają jakość dźwięku, ale także znacząco ułatwiają proces nagrywania, zapewniając czysty i profesjonalny rezultat.

Nie można pominąć oprogramowania Focusrite Control 2, które umożliwia łatwą i intuicyjną konfigurację sesji nagraniowej bezpośrednio z poziomu komputera. To narzędzie czyni pracę jeszcze bardziej bezproblemową i efektywną.

Autorskie preampy wbudowane w Scarlett 4th gen są synonimem niezawodności i czystości nagrania, niezależnie od tego, czy nagrywasz instrumenty przez „line-in”, czy dźwięk z mikrofonu. Dodatkowo, mobilność tych interfejsów pozwala zabrać je w każde miejsce na ziemi – idealnie nadają się na wakacyjne wyprawy, gdzie inspiracja do tworzenia muzyki może nasycić każdą chwilę.

Warto zanurzyć się w specyfikacje klikając TUTAJ by poznać pełnię możliwości

Novation FLkey Mini

Novation FLKey/Launchkey MK3

To nie tylko zwykłe klawiatury – to zaawansowane kontrolery MIDI zaprojektowane, by zaoferować twórcom muzyki pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. Chociaż może się wydawać, że FLKey jest dedykowany wyłącznie dla użytkowników FL Studio, a Launchkey dla tych korzystających z Ableton Live, rzeczywistość jest o wiele bardziej elastyczna. Launchkey wykazuje znakomitą kompatybilność z szeroką gamą oprogramowania DAW, w tym Cubase, Logic, Reason, a także Studio One i Pro Tools dzięki wsparciu protokołu HUI.

Z kolei FL Key oferuje różnorodność w postaci czterech wersji modelowych, natomiast Launchkey dostępny jest w pięciu różnych wariantach.

Możliwości tych klawiatur są na tyle imponujące, że można by o nich napisać rozbudowaną rozprawkę na maturze z języka polskiego lub nawet przygotować obronę pracy magisterskiej. Aby jednak w pełni docenić ich potencjał, najlepiej samemu przekonać się o ich funkcjonalności klikając TUTAJ

KRK ROKIT G5

Nie tak dawno na rynku zadebiutowała seria KRK ROKIT G5 (5-tej generacji), żółta membrana jest doskonale rozpoznawalna w branży muzycznej. Seria ta oferuje monitory z membranami o różnych rozmiarach: 5, 7 oraz 8 cali, co umożliwia dopasowanie sprzętu do różnorodnych potrzeb i warunków akustycznych. Jedną z funkcji jest wbudowana technologia DSP, która oferuje trzy różne tryby brzmienia: mix, focus oraz create, co pozwala na dostosowanie dźwięku do różnych etapów pracy.

KRK ROKIT G5

Dodatkowo, seria KRK ROKIT G5 wyposażona jest w zaawansowany korektor, który oferuje użytkownikom 25 różnych kombinacji ustawień. Dzięki temu, można dokładnie dostosować brzmienie monitorów do swoich indywidualnych preferencji oraz specyfiki pomieszczenia

KRK poszerza również możliwości personalizacji dźwięku poprzez aplikację mobilną, która pomaga minimalizować i korygować problemy z akustyką w miejscu odsłuchu. To intuicyjne i praktyczne rozwiązanie pozwala użytkownikom łatwo i skutecznie optymalizować warunki pracy.

Co więcej, KRK ROKIT G5 oferuje dużą elastyczność w zakresie podłączeń, akceptując zarówno kable JACK, jak i XLR. Zwiększa to uniwersalność monitorów i umożliwia łatwe integrowanie ich z różnorodnym sprzętem studyjnym.

Brzmi kusząco? Przekonaj się sam sprawdzając pełną specyfikację TUTAJ!

Jeżeli 5-calowe monitory są dla Ciebie za duże, sprawdź również KRK GO AUX, klikając TUTAJ!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors