Audiotech logo

Novation udostępnia firmware v1.2 dla klawiatur SL MkIII! Co nowego?

SL MkIII
Firmware
Update 1.2

Co nowego w wersji 1.2?

W najnowszej wersji firmware’u dla flagowych kontrolerów Novation SL MkIII znalazło się wiele nowych, ekscytujących funkcji i usprawnień. Marka Novation jest znana ze słuchania sugestii swoich użytkowników, nie inaczej jest w tym przypadku. Większa stabilność, usunięte bugi i nowe możliwości, z których najważniejsze to:

Microstep editing

Zwiększono rozdzielczość pokładowego sequencera o 6 mikro-kroków. Umożliwia to programowanie bardziej zróżnicowanych i urozmaiconych sekwencji i patternów.

Podgląd patternów w trybie Step View

Przyciski Up i Down mogą teraz służyć do nawigowania pomiędzy wszystkimi załadowanymi patternami do podglądu i edycji bez przełączania aktualnie odtwarzanej sekwencji. Ta funkcja może się okazać nieoceniona dla muzyków scenicznych, pozwalając wprowadzać zmiany w nadchodzących partiach zanim zostaną odtworzone.

Mapowanie komunikatów Aftertouch

Krzywa Aftertouch teraz może być przypisana do dowolnego komunikatu MIDI CC za pomocą aplikacji Components. Dzięki temu możesz używać siły nacisku do kontroli dowolnego parametru wewnątrz Twojego programu DAW lub syntezatora. Dodaj dźwiękom dynamiki sterując filtrem, zwiększając przester, czy rozstrajając głosy używając funkcji Aftertouch.

Zwiększona czułość pokręteł

Precyzyjniejsza i głębsza kontrola parametrów za pomocą obrotowych enkoderów, bez słyszalnych skoków.

Zwiększona długość kroku

Z podwojoną do 32 długością kroku  możesz nagrywać i odtwarzać dłuższe dźwięki wewnątrz patternów, dodając im ekspresywności.

Obsługa funkcji NRPN

Dzięki wprowadzeniu obsługi funkcji NRPN komunikaty MIDI generowane przez klawiatury SL MkIII operują w zakresie 16384 poziomów Velocity zamiast standardowych 128.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors