Audiotech logo

Launchkey MK3 – nowe kontrolery klawiszowe od Novation!

M2C_LK_1600_692

Seria kontrolerów klawiszowych Launchkey od Novation przez lata była świetnym wyborem dla muzyków na każdym etapie ich podróży. Tworząc Launchkey MK3, Novation kontynuuje tą tradycję. Cztery nowe, wszechstronne kontrolery posiadają wszystko, co potrzebne do tworzenia nowych utworów w Ableton Live i innych programach DAW.

Klawiatury sterujące MIDI Launchkey MK3 mieszczą w sobie więcej funkcji, czulsze pady i klawisze oraz pełniejszą niż kiedykolwiek integrację z Ableton Live. Model 37-klawiszowy jest najnowszym członkiem tej rodziny i jednym z najbardziej kompletnych kontrolerów z pełnowymiarowymi klawiszami w tym formacie dostępnych na rynku.

Dzięki Launchkey MK3 muzycy bedą mogli tworzyć i grać swoją muzykę jak nigdy wcześniej, niezależnie od doświadczenia. Wbudowane tryby Scale, Chord i pokładowy arpegiator, dostępne również w trybie standalone – dają duże pole do eksperymentacji i poszerzą muzyczny leksykon nawet najbardziej utalentowanych klawiszowców.

Launchkey MK3 posiada dedykowane przyciski służące do uzbrajania śladów, kwantyzacji, włączania metronomu, zapętlania i korzystania z funkcji Capture MIDI. Drum Mode zapewnia błyskawiczny dostęp do Drum Racków. Wśród bardziej muzycznych funkcji znajdziemy Scale mode, Chord mode i arpegiator, które zainspirują niejeden utwór i wesprą mniej zaawansowanych użytkowników w procesie tworzenia. Scale mode automatycznie transponuje zagrane dźwięki do wybranej skali. Trzy tryby Chord mode pozwalają wyzwalać akordy z użyciem jednego palca, a arpegiator umożliwia zmianę i stałą mutację rytmu, dodając więcej ruchu do naszych melodii.

Kontrolery Launchkey MK3 są dostępne w 25-, 37-, 49- i 61- klawiszowych wersjach, więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie wersję. Po raz pierwszy w rodzinie Launchkey pojawia się model 37-klawiszowy, który jest odpowiedzią na głosy użytkowników poszukujących kompaktowego kontrolera wystarczająco dużego do gry oburącz. Pitch i Mod wheel zostały umieszczone w górnej części panelu, dzięki czemu udało się zmieścić 3-oktawową klawiaturę nie zwiększając zbytnio wymiarów urządzenia. Ta wiadomość z pewnością ucieszy tych, których ogranicza ilość wolnego na biurku miejsca. Model 25-klawiszowy jest idealny dla pozostających w ruchu, a 49 i 61-klawiszowe warianty zadowolą muzyków i producentów preferujących większe klawiatury i pełniejszą kontrolę nad programem DAW dzięki faderom i przyciskom.

Wszystkie modele Launchkey MK3 posiadają pięciopinowe wyjście DIN MIDI, które współpracuje z każdym urządzeniem wykorzystującym MIDI. Portal i aplikacja Novation Components pozwalają na przypisanie parametrów MIDI do pokręteł, faderów i padów. Launchkey MK3 działają również bez komputera, w trybie standalone, co czyni je doskonałym kontrolerem niezależnie od sytuacji. Tryby Scale i Chord, arpegiator, cztery tryby Custom – tworzone w Novation Components i przechowywane na Launchkey – będą działać wszędzie, z komputerem lub bez.

Launchkey MK3 może się również pochwalić pełną integracją z programami Logic Pro i Reason oraz bezproblemową współpracą ze Studio One, Cubasem i Pro Toolsem poprzez protokół HUI.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź strony produktów i stronę producenta

W przypadku dalszych pytań zapraszamy od kontaktu.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors