Audiotech logo

Instytut ABBEY ROAD potwierdza oficjalne partnerstwo z SONTRONICS

Abbey Road Institute London i brytyjska marka mikrofonów Sontronics ogłaszają oficjalne partnerstwo.

Związek między Abbey Road Institute (ARI) a Sontronics, sięga czasów założenia szkoły w 2015 r., po wielu latach ścisłego zaangażowania marki i samego Abbey Road Studios (gdzie opracowano wiele prototypów mikrofonów Sontronics ). Absolwent ARI, Chris Cook, który był studentem pierwszego naboru Instytutu, dołączył do zespołu Sontronics w 2016 roku i jest teraz pełnoetatowym menedżerem produktu dla marki Sontronics. Zarówno Chris, jak i Trevor Coley (założyciel i projektant Sontronics) regularnie prowadzą warsztaty mikrofonowe i nagraniowe w londyńskim kampusie, ucząc jak uzyskać najlepsze wyniki dzięki zrozumieniu rodzajów mikrofonów, prawidłowego rozmieszczenia i różnych technik nagrywania.

Oficjalne partnerstwo zapewnia studentom Instytutu produkcji muzycznej dodatkowe doświadczenia edukacyjne dzięki kursom mistrzowskim, warsztatom internetowym i stażom na miejscu w siedzibie głównej Sontronics – w Dorset, a także dostęp do pełnej oferty wysokiej jakości mikrofonów Sontronics oraz szansę wypróbowania i wyrażania opinii na temat nowych prototypów. Sontronics zawsze kładł duży nacisk na edukację, a to partnerstwo stanowi doskonałą okazję do podzielenia się wiedzą techniczną i wiedzą marki z kolejnym pokoleniem producentów, inżynierów i artystów.

Trevor Coley, założyciel i projektant Sontronics: „Jesteśmy niesamowicie dumni z naszej współpracy z Abbey Road Institute, gdzie z radością stwierdzamy, że nasze mikrofony są używane na co dzień i oczywiście wszystkie nasze nowe prototypy są poddawane testom w Abbey Road Studios pod czujnym okiem głównego technika – Lestera Smitha. Naszą pasją jest tworzenie innowacyjnych produktów i budowanie klasyki przyszłości, ale poświęcamy się również dzieleniu się wiedzą i pomaganiu innym w rozwijaniu ich umiejętności. Nasza współpraca z Abbey Road Institute doskonale odzwierciedla te dwa aspekty Sontronics.”

Dziś, gdy znaczna część świata wciąż żyje w bardzo różnych okolicznościach, zespół Instytutu dostosował swoje metody nauczania, prowadząc zajęcia drogą elektroniczną, a personel ściśle współpracował z Sontronics, aby opracować warsztaty online i transmisje na żywo, z których pierwsze miały miejsce w piątek 15 maja. Nowe warsztaty są dostępne nie tylko dla londyńskich studentów, ale także udostępniane innym instytutom w Europie i Afryce Południowej.

Chris Cook, kierownik ds. Produktu w firmie Sontronics i absolwent Abbey Road Institute, komentuje: „Będziemy nadal ściśle współpracować ze studentami i absolwentami Abbey Road Institute na całym świecie, dzieląc się naszą pasją do projektowania produktów i doświadczenia w zakresie technik nagrywania, osobiście lub przy użyciu nowych technologii, współpracując ze sobą zdalnie”.

Mike Sinnott, menedżer kampusu Abbey Road Institute, dodaje: „Trevor i jego zespół opracowali szeroką gamę doskonale brzmiących mikrofonów, które okazały się dużym hitem zarówno wśród pracowników, jak i studentów. Od czasu współpracy z Sontronics otrzymaliśmy ogromnie wysoki poziom spersonalizowanego wsparcia edukacyjnego. Cieszę się, że możemy teraz oficjalnie ogłosić ich jako jednego z naszych kluczowych partnerów.”

Przeczytaj więcej na oficjalnym blogu Sontronics: http://sontronics.com/blog_abbey-road-institute.htm

Przeczytaj więcej na oficjalnym blogu Abbey Road Institute: https://abbeyroadinstitute.co.uk/blog/microphone-models-and-studio-set-up-with-sontronics/

 

O Abbey Road Institute

Abbey Road Institute jest specjalistyczną szkołą produkcji muzycznej zrodzoną ze współpracy światowej sławy Abbey Road Studios i Universal Music Group. Rozpoczęty w Londynie we wrześniu 2015 r., teraz mają szkoły w Niemczech, Holandii, Francji i Afryce Południowej, a nowy kampus zostanie otwarty w Miami w USA na początku 2021 r. Instytut oferuje innowacyjny, roczny program praktyk, Zaawansowany dyplom produkcji muzycznej i inżynierii dźwięku, zaprojektowany dla branży przez branżę. Praktyczne szkolenie przygotowuje początkujących producentów muzycznych do pracy w szybkim i intensywnym środowisku nagrywania, wyposażając ich w najbardziej odpowiednie umiejętności i wiedzę potrzebne do rozpoczęcia pracy i rozwoju kariery.

O Sontronics

Brytyjska marka mikrofonów została założona przez muzyka i inżyniera – Trevora Coleya – w 2004 roku i zaprezentowana światu podczas targów NAMM Show w 2005 roku. Etos firmy z Dorset zawsze polegał na projektowaniu innowacyjnych produktów, które zapewniają znakomite wyniki w realistycznej cenie. Z biegiem lat asortyment Sontronics powiększył się o małe i duże membrany, wielokrotnie nagradzane mikrofony lampowe, przystępne cenowo mikrofony dynamiczne, w tym nowy Podcast Pro, piękne mikrofony wstęgowe zasilane fantomowo oraz mikrofony specyficzne dla instrumentów do perkusji, gitar, wokali i wzmacniaczy gitarowych. Mikrofony Sontronics są kochane przez ogromną liczbę znanych użytkowników i obserwujących, od Eda Sheerana po Glyndebourne Opera, a także przez niektórych z najbardziej płodnych producentów, kompozytorów i studiów na świecie.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors