Audiotech logo

Heritage Audio HA-609A – czy taki sam jak 33609? Test 0dB.pl

Hiszpańskie Heritage Audio zarówno lubi bawić się stylistyczną konwencją jak przy Successorze czy BritStripie, jak i zrobić bardzo bliskie kopie jak wymieniony w tytule HA-609A, który w najprostszy sposób odwołuje się do klasycznej konstrukcji Neve.

Heritage HA-609A to kompresor/limiter stereo z mostkiem diodowym, w całości wykonany na elementach dyskretnych, z trzema transformatorami na kanał i wyjściem pracującym w klasie A. Przypomina oczywiście kompresor Neve 33609, ale w przeciwieństwie do niego, Heritage’a można kupić tu i teraz za rozsądne pieniądze.

W recenzji możemy usłyszeć, że to

„kawał solidnego sprzętu. Jest moc, jest energia, są wszystkie zdrowe zniekształcenia i pełna kontrola nad tym, co robimy. Czasy powrotu są gładziutkie i apetyczne, a atak nie strzela jak z bicza tylko daje tyle wolności, ile potrzeba na zaznaczenie transjentów.”

Oglądamy, słuchamy, porównujemy!

HA-609A ma całkowicie dyskretną konstrukcję klasy A i łącznie trzy transformatory Carnhill/St Ives na kanał. Dodanie trybu szybkiego ataku zarówno dla sekcji kompresora, jak i limitera, pozwala HA609A na ogromną elastyczność w obsłudze pojedynczych ścieżek, a także grup, w tym także tych służących do kompresji równoległej.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors