Audiotech logo

EVE Audio w High Tide Studio

Studio High Tide powstało w 2011 roku na terenie dawnego Coconut Studio za sprawą Lennarta Damiana i jego kolegi. Pod koniec 2013 roku cały kompleks budynków w którym znajdowało się studio został sprzedany i trzeba było znaleźć coś nowego. Z racji tego, że Lenni przejął praktycznie cały sprzęt, to studio zostało przeniesione na początku 2014 do dawnego Rüssmann Studios, które znajdowały się niedaleko.

Ponieważ studio Rüssmann nie działało przez wiele lat, zapowiedziano gruntowny remont. Wspólnie z Markusem Bertramem z MBAkustik została zaprojektowana nowa przestrzeń High Tide Studios z dwoma pomieszczeniami nagraniowymi i dwoma reżyserkami.

Tak więc od stycznia do października 2014 stare studio Rüssmann zostało zburzone, a następnie od podstaw zbudowana została kompletnie nowoczesna przestrzeń – w tym nowe ściany i układ pomieszczeń, nową infrastrukturę, akustykę i wyposażenie. Obecnie Lenni sam prowadzi High Tide Studio, ale jak sam mówi – nie jest samotny. High Tide stało się społecznością kilku indywidualnych przedsiębiorców, którzy prawie codziennie pracują razem.

high tide a studio
high tide studio b

W tej chwili w studiu znajdują się trzy reżyserki – jedna do nagrań, druga do dźwięku immersyjnego i trzecia do pracy z muzyką filmową.

Studio A to przede wszystkim produkcja, nagrywanie, miksowanie i mastering muzyki, a sercem studia jest stół mikserski SSL AWS Delta 948. Jako monitory główne wybrane zostały EVE Audio SC407, a dodatkową parę dla referencji stanowi EVE Audio SC203.

Studio B jest przeznaczone do pracy z dźwiękiem immersyjnym, a w tym momencie przede wszystkim z Dolby ATMOS. System audio, który tam pracuje to konfiguracja 9.1.4, jednak w pomieszczeniu zamontowano aż 30 kolumn EVE Audio SC205 z dwoma subwooferami EVE Audio TS112 jako kanał LFE. Dodatkowo wbudowane w ścianę są dwie kolumny EVE Audio SC408 jako odsłuch dalszego pola.

Studio C, które skierowane jest na pracę z muzyką filmową jako odsłuch posiada parę EVE Audio SC307 z subwooferem TS112.

high tide b studio atmos
high tide studio c

Jak powiedzieli w wywiadzie obaj realizatorzy High Tide – wraz z ogłoszeniem przez Daimlera (jesienią 2021 roku), że wprowadzają Dolby Atmos do samochodów, ta technologia nabrała zupełnie nowego znaczenia i tylko jeszcze bardziej ugruntowuje swoją pozycję na rynku przez mnogość dostępnych rozwiązań – od specjalnych głośników, przez soundbary, po słuchawki, które pozwalają na śledzenie ruchów głowy. Niezależnie od tego, czy miks 3D brzmi równie wciągająco na słuchawkach, jak na głośnikach, nadal może brzmieć lepiej niż miks stereo.

 

Cały wywiad można przeczytać tutaj: https://www.proaudio.de/de/berichte/26628-das-high-tide-tonstudio.html

Więcej informacji o High Tide Studio można znaleźć:

Więcej informacji o EVE Audio można znaleźć: https://audiotechpro.pl/eveaudio/

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors