eve audio banner

Niezbędne urządzenia w każdym studio

Dobry monitor studyjny jest urządzeniem, którego nie może zabraknąć w żadnym studio. Bez odpowiednich monitorów niemożliwe by było poprawne zmiksowanie muzyki, a co za tym idzie – osiągnięcie satysfakcji z efektu pracy. Jakie monitory są godne zaufania? Naszą propozycją jest Eve Audio – niemiecka marka ze wspaniałym inżynierskim rodowodem jej twórcy – Rolanda Steinza. Kunszt jakości był wielokrotnie potwierdzany zdobytymi nagrodami, wśród których również jest najważniejsza, czyli TEC Award dla EVE Audio SC4070 w kategorii monitor studyjny. W kilku poniższych akapitach i artykułach znajdziesz najważniejsze informacje na temat produktów marki, wykorzystywanej w nich technologii AMT oraz tego, jakie jest powiązanie między akustyką pomieszczenia, a używanymi monitorami.

Monitory studyjne Eve Audio

Wśród pozycji producenta można wyróżnić dwa modele – SC207 i SC305. SC207 to monitor dwudrożny, a SC305 – trójdrożny. Choć monitory dwudrożne są popularniejsze w domowych studiach nagraniowych, to SC305 nie powinno się traktować jak zwykłego monitora trójdrożnego. Eve Audio przedstawiło interesującą propozycję na wyeliminowanie przeszkód (czyli ceny i gabarytów), które dotychczas odstręczały wielu potencjalnych użytkowników. W SC305 znajdziemy dwa woofery. Jeden, w pewnym sensie basowy, obejmuje częstotliwości do 350 Hz, a drugi, którego można by nazwać nisko-średniotonowym – do 3000 Hz. W rezultacie głośniki basowe nawzajem się odciążają, a brzmienie basu może być jeszcze bardziej wyraziste!

EVE Audio SC3070 front left
EVE Audio SC3070

Dbałość o szczegóły i zaawansowana technologia

Co sprawia, że monitory studyjne od Eve Audio są godne uwagi? W obu omawianych modelach wykorzystano woofer SilverCone wyposażony w system magnetyczny z miedzianą nakładką pozwalającą utrzymać symetryczność pola magnetycznego. W efekcie otrzymujemy bardziej przejrzyste brzmienie pozbawione zniekształceń harmonicznych bez względu na poziom ciśnienia dźwięku. Dodatkowo struktura plastra miodu, w której są zbudowane same membrany wooferów pozwalają utrzymać wysoką sztywność głośników, co skutkuje spójnym i zwartym dźwiękiem.

Omawiane monitory wyposażone są również we wzmacniacze PWM klasy D z chroniącymi je limiterami. Nawet jeśli nie zamierzamy testować ich wytrzymałości, limiter z pewnością będzie przydatnym zabezpieczeniem.

Każdy głośnik Eve Audio jest sterowany zaawansowanym systemem DSP, który używa przetwornika A/C 24 bity/192 kHz Burr-Brown A/D. Całym procesorem sterujemy z pomocą Smart Knoba umieszczonego na froncie obudowy każdego monitora tej marki. Z jego pomocą mamy kontrolę nie tylko nad regulacją głośności, lecz także konkretnymi ustawieniami filtrów, które pozwolą dopasować barwę kolumn do Twojego pomieszczenia.

Technologia AMT

Technologia AMT (Air Motion Transformer), czyli technologia transformacji ruchu powietrza, jest jednym z największych atutów monitorów Eve Audio. Eve Audio jest jednym z niewielu producentów, którzy stosują tę unikalną technologię. Więcej o jej innowacyjności możecie przeczytać w poniższych artykułach.

Monitory i subwoofery EVE Audio

Recenzje i testy EVE Audio

Aktualności o EVE Audio