Arturia wypuściła aktualizację 1.2 do syntezatora Pigments, która dodaje kilka nowych funkcji i jeszcze bardziej zwiększa doznania przy pracy z tym synthem!
Wersja 1.2 to darmowa aktualizacja, która usprawnia sekwencer, dodaje nowe funkcje, nowe presety, a także sprawia, że Pigments wspiera teraz NKS, przez co jest kompatybilny z kontrolerami Native Instruments.
Update sprawia także, że syntezator będzie dostępny w specjalnej ofercie, która pozwala użytkownikom na darmowe testowanie Pigments do 4 lipca 2019 roku. Jeżeli w tym czasie, podczas testów zdecydujemy się na zakup, to będzie można zapłacić tylko 149 euro (zamiast normalnej ceny – 199 euro!).
No dobra… A co nowego?
Sound Store
Dzięki wbudowanemu sklepowi, można wyposażyć się w nowe presety i banki brzmień. Nowe dźwięki będą dodawane regularnie.
Arturia Super mode
Nowy swoisty tryb unison, który pozwoli dodać mocy brzmieniu na styl sławnego „JP” supersaw.
Zmodernizowany sekwencer
Nowy layout wizualny sekwencera, wraz z dodanymi możliwościami ustawiania różnych podziałów czasowych na każdej lini w sekwencerze, czy arpeggiatorze.
Kompatybilność NKS
Świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników produktów od Native Instruments. Pigments jest teraz kompatybilny z formatem NKS.
Dodatkowy Combinator
Arturia dodała jeszcze jeden moduł Combinatora, który pozwala na jeszcze większy potencjał kształtowania brzmień.
Zaktualizowana obwiednia
Producent zredukował czas attacku do minimum, przez co można osiągnąć jeszcze ostrzejsze brzmienia.
Microtuning
Dodano możliwość wybierania alternatywnych skal jak również importowania własnych plików .scl czy .tun.
50 nowych presetów
Dodano 50 nowych presetów, które mogą posłużyć jako punkt wyjściowy w kreowaniu brzmienia, czy aby pokazać jak należy korzystać z nowych funkcji Pigments!
Drobne usprawnienia
Dodatkowo producent dodał wiele mniejszych usprawnień, poprawiających ogólne funkcjonowanie syntezatora m.in. nowe krzywe aftertouch, zintegrowane tutoriale dotyczące filtra, czy drobne łatki poprawiające występujące wcześniej bugi.
Więcej informacji a propos samego syntezatora znajdziecie TUTAJ.