Audiotech logo

Akcesoria do serii nagłośnieniowej i oświetleniowej FREKVENS od Teenage Engineering i IKEA!

Akcesoria do serii nagłośnieniowej i oświetleniowej FREKVENS od Teenage Engineering i IKEA!

Teenage Engineering wraz z IKEA pokazali niedawno serię nagłośnieniowo-oświetleniową FREKVENS i nie zwalniają tempa, ponieważ już opublikowali szereg akcesoriów i dodatków do całej serii, które możesz sobie sam… wydrukować! Szwedzi znani są z ich nieszablonowego podejścia do muzyki i designu, dlatego przy serii FREKVENS (co swoją drogą oznacza po szwedzku CZĘSTOTLIWOŚĆ) mieli ogromny wkład designerski i cała seria otrzymała nagrodę Red Dot Award w kategorii “Product Design”! Polecamy obszerny artykuł dotyczący całej serii, który znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

Wydrukować….? Dokładnie tak! Jest to wiele designerskich dodatków, które jeszcze bardziej dodadzą smaku całej serii!

DRUK

Przedstawione niestandardowe akcesoria zostały wydrukowane na drukarce 3D (np. prusa i3 MK3). Jeśli nie masz drukarki 3D, producent zaleca sprawdzenie, czy w pobliżu nie ma miejsca dla twórców/przestrzeni kreatywnych – mogą ci pomóc! Drukowanie niektórych większych modeli, takich jak koło, może trwać ponad 8 godzin. ale mniejsze gałki powinny zająć mniej niż 30 minut. Powodzenia!

MATERIAŁ

Upewnij się, że drukujesz modele we właściwym kierunku, aby uniknąć podcięć i aby wyglądały jak najlepiej. Jeśli chodzi o kolor i materiał, użyj wyobraźni! Ale jeśli podobają Ci się użyte kolory na prezentacjach – możesz zamówić te same w następujących kolorach RAL: RAL 1003 Signalgelb RAL 3020 verkehrsrot, RAL 6016 türkisgrün, RAL 5017 verkehrsblau.
Sprawdź: colorfabb.com

MONTAŻ

Niektóre akcesoria, takie jak uchwyt, muszą być złożone z dwóch lub więcej części. Zapoznaj się z instrukcją montażu (dołączoną do plików 3D). Może być konieczne użycie dodatkowych śrub, a niektóre części muszą być ściśnięte razem przy użyciu niewielkiego zabezpieczenia lub gumowego młotka. Zachowaj ostrożność podczas montażu, aby nie złamać żadnych części. Nie ma potrzeby stosowania kleju.

Wspomniane obrazki oraz pliki do druku znajdziecie >>>TUTAJ!<<< 

Dodatkowo przypominamy, że Teenage Engineering to przede wszystkim instrumenty do tworzenia muzyki, a nie tylko słuchania jej w domu! Seria głośników i lamp świetnie integruje się z urządzenia do produkcji beatów takimi jak: Pocket Operatory, OP-Z, czy OP-1. Sprawdźcie koniecznie i przenieście swoją kreatywność na wyższy poziom!

Pocket Operatory – małe, niepozorne bestie

Pocket Operatory to małe, ultra poręczne urządzenia ze studyjną jakością dźwięku i elastycznością w tworzeniu muzyki w podróży. Niezastąpione mini syntezatory dla każdego! Każdy z nich charakteryzuje się innymi brzmieniami i nieco innymi funkcjami, jednak ogólna funkcjonalność jest bardzo zbliżona i intuicyjna, przez co korzystanie z całej serii urządzeń jest bardzo wygodne! W skład całej serii wchodzi 10 Pocket Operatorów, które udostępniają brzmienia: basowe, perkusyjne, leadowe, chip-tunowe, vocalowe, a także są tam samplery, maszyny perkusyjne i nawet moduł dla fanów kreskówki Rick & Morty! A wszystko to mieści się w twojej kieszeni!

Pocket Operatory można także łączyć ze sobą i synchronizować, przez co możesz stworzyć cały kompletny band! Więcej informacji a propos pojedynczych modeli i ich możliwości znajdziesz >>>TUTAJ!<<<

OP-Z – Syntezator multimedialny i król performance’u

OP-Z to syntezator multimedialny, który swoją wielkością (pilot od telewizora!) i przepotężnymi możliwościami zaskoczy praktycznie każdego. Oparty jest na zaawansowanym sekwencerze, lecz jest czymś więcej niż narzędziem do komponowania. „Z” oznacza trzeci wymiar, głębię oraz kreatywność związaną z tworzeniem muzyki.  Pozwala na sekwencjonowanie nie tylko audio, lecz również video, wizualizacji, zdjęć i świateł po protokole DMX. Do tego sampling! Maszyna wprost ze snów! Urządzenie współpracuje idealnie z aplikacją na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android, dzięki czemu można wygodnie pracować z dodatkowym ekranem, a także jeszcze szybciej przygotować performance! Liczba funkcji i możliwości jest tak duża, że nie ma sensu jej tu wypisywać. Po prostu należy to urządzenie przetestować i… stać się nałogowym użytkownikiem ? Możliwości OP-Z można rozszerzać za pomocą dodatkowych modułów jak oplab (sterowanie napięciowe do zewnętrznych urządzeń i syntezatorów), rumble (subwoofer haptyczny, który zatrzęsie twoimi dłońmi!) oraz słuchawki M-1. Więcej informacji znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

OP-1 – Potężny groovebox i kreatywny potwór

OP-1 to urządzenie, które swoją premierę miało 9 lat temu a i tak dzięki swoim nieszablonowym podejściem do tworzenia muzyki, możliwościami i pokładami kreatywności, jest nadal jednym z najbardziej oryginalnych i zaskakujących urządzeń na rynku muzycznym. Teenage Engineering stworzyli coś, o czym będzie się mówić latami. To już jest legenda. OP-1 pozwala na tworzenie muzyki, samplowanie, nagrywanie w oparciu o system taśmowy, co powoduje że kompozycje są naprawdę oryginalne. Jeżeli chcesz to możesz za jego pomocą słuchać radia, a nawet grać w grę! Jest to to przenośny syntezator, sampler i kontroler w jednym. Dodatkowo udostępnia użytkownikom przypisywalny G-force sensor do płynnego kontrolowania efektów poprzez przechylanie urządzenia. Jego modularna architektura daje nieskończone możliwości kreowania dźwięku bez zbędnego komplikowania. Kompaktowa konstrukcja i intuicyjny fizyczny interfejs sprawiają, że inspirujesz się i tworzysz muzykę, czerpiąc z tego ogromną radość! Dodatkowo producent przewidział do niego mnóstwo akcesoriów, które dadzą jeszcze większą radość z tworzenia muzyki! Stań się prawdziwym “Ołpiłan Kenobi”! ?  Więcej informacji znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors