Czy Sontronics robi najlepsze mikrofony wstęgowe? MOŻLIWE.

Jak wiele razy powtarzamy (aż do znudzenia!) Sontronics to dożywotnia satysfakcja, ale najpierw trzeba się przekonać o ich brzmieniu i jakości. Wygląda na to, że mamy kolejnego nawróconego w postaci Maćka Karbowskiego z Nebula Studio!

W teście znalazły się dwa z trzech dostępnych modeli wstęgowych tej firmy, czyli Sontronics Delta 2 i Sontronics Apollo 2, czyli jeden standardowy model oraz drugi stereofoniczny, w której dwie wstęgi są ustawione w technice Blumlein, czyli odchylone od siebie o 90 stopni. Mikrofony te stanęły w szranki z utytułowanymi modelami Royer R121 oraz Coles 4038, więc konkurencja zacna.

Jak wyglądało samo porównanie? Odbyły się dwie sesje nagraniowe, w których najpierw zostały nagrane bębny – prosty zestaw stopa, werbel i hihat, a następnie gitara akustyczna.

Decyzja Maćka? Tego zdradzać nie będziemy, polecamy obejrzeć cały film i przekonać się samemu! Miłego!

 

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!