Audiotech logo
Scarlett 10 lat

Interfejsy Scarlett świętują 10 urodziny!

W 2011 roku Focusrite pokazał światu Scarlett 2i2.

Ponad 10 lat temu został sprzedany pierwszy interfejs Focusrite Scarlett w Polsce. Dzięki rozwiązaniom i technologii wykorzystanej przez inżynierów Focusrite powstała niezliczona ilość nagrań. Wykorzystywaliście interfejsy Scarlett w swoich domach, salach prób, na scenach koncertowych i wszędzie tam, gdzie prowadziła Was inspiracja.

Jesteśmy dumni z tego, że tak wielu artystów rozpoczęło i rozwija swoją karierę korzystając ze swojego czerwonego interfejsu. Sięgacie po nie częściej niż jakikolwiek inny interfejs USB. Dziękujemy za zaufanie jakim obdarowaliście tę markę.

Urządzenia Focusrite zostały zaprojektowane, aby umożliwić tworzenie profesjonalnych, studyjnej jakości nagrań, każdemu i wszędzie. Stale przesuwają granice możliwości produktów po to, żeby pomóc Ci przekroczyć swoje.

Nie przestawajcie tworzyć.

FOCUSRITE_SCRLETT_URODZINY_LIFESTYLE

Nasza historia

Jak dotąd powstały 3 generacje interfejsów Focusrite Scarlett. Każda z nich wprowadzała nowe rozwiązania i możliwości, czyniąc pracę z nimi jeszcze szybszą i przyjemniejszą.

Pierwsza generacja – 2011

focusrite_scarlett_logo

Narodziny legendy

W 2011 roku Focusrite pokazał światu Scarlett 2i2.

W tamtym czasie interfejsy audio bywały zawodne, a ich obsługa i konfiguracja nie należała do najprzyjemniejszych czynności. Dla firmy Focusrite było to nie do zaakceptowania. Za cel obrała więc rozwijanie technologii, która pozwoli stworzyć niezawodny i funkcjonalny interfejs. Taki, który pozwoli każdemu, niezależnie od doświadczenia, nagrywać świetnie brzmiące utwory.

W latach 2012-2014 do modelu 2i2 dołączyły kolejne. Po kolei dołączały m.in.: 2i4, Scarlett Studio, 18i20, 6i6, 18i8, Scarlett Solo. Każdy z nich był odpowiedzią na inne potrzeby i sytuacje.

Druga generacja – 2016

focusrite_scarlett_logo

Następny krok

Interfejsy Focusrite Scarlett drugiej generacji pojawiły się w 2016 roku. Oferowały lepsze parametry wejść i wyjść oraz możliwość nagrywania sygnału w częstotliwości próbkowania 192 kHz. Dołączono do nich Pro Tools First | Focusrite Creative Pack zapewniając użytkownikom wszystkie niezbędne narzędzia w zestawie. Do rodziny dołączyły też nowe przedwzmacniacze, Scarlett OctoPre i OctoPre Dynamic.

Trzecia generacja – 2019

focusrite_scarlett_logo

Wyższy poziom

Trzecia generacja Focusrite Scarlett to rok 2019. Odświeżony design, udoskonalone preampy i łączność przez USB-C to nie jedyne usprawnienia. To też tryb Air, analogowy układ naśladujący brzmienie studyjnych przedwzmacniaczy ISA. Powstał też Easy Start, czyli uproszczony proces aktywacji i rejestracji urządzenia, który pozwala szybko pobrać sterowniki i dodatkowe oprogramowanie.

O MARCE FOCUSRITE

Focusrite to uznany producent sprzętu muzycznego do tworzenia, nagrywania i produkcji muzycznej.

Misją firmy Focusrite zawsze było produkowanie przystępnego sprzętu audio klasy premium, który jest prosty w obsłudze i świetnie brzmi. Jest to tak samo prawdziwe dzisiaj, jak w 1985 roku, kiedy Rupert Neve założył Focusrite i przyjął pierwsze zlecenie od Sir George’a Martina (producenta m.in. The Beatles) i Air Studios. Chociaż nadal zaspokajać najlepszych profesjonalistów w branży, Focusrite teraz produkuje opcje nagrywania dla każdego rodzaju artysty nagrywania lub inżyniera, pozostając wiernym swojej pierwotnej misji i kontynuując usuwanie barier dla kreatywności.

focusrite logo

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors