Audiotech logo

Waldorf Iridium - skompresowana potęga syntezy

Waldorf Iridium to seria syntezatorów bazujących na flagowym rozwiązaniu Waldorf Quantum. 30 letnia historia firmy Waldorf jest gwarancją niezawodności, precyzji i profesjonalizmu. Iridium to synonim kreatywności, który zabiera cały wszechświat syntezy i umiejscowi go w Twoich muzycznych produkcjach.

Seria Iridium to ceniony towarzysz wśród muzyków, entuzjastów syntezy czy producentów muzycznych. 5 silników syntezy w połączeniu z szerokim wyborem cyfrowych filtrów i opcji przetwarzania to prawdziwa podróż w kosmos i gwarancja odkrycia tego, co nieodkryte.

Iridium doskonale współpracuje z rozmaitymi konfiguracjami zarówno podczas występów na żywo, jak i w studio. Bezproblemowo łączy się z syntezatorami modułowymi, automatami perkusyjnymi, sekwencerami oraz komputerami. Trzy modele z pewnością spełnią Twoje najśmielsze oczekiwania. Sprawdź sam, który z nich najlepiej pasuje do twojego stylu.

Trzej muszkieterowie - każdy inny, każdy doskonały.

Iridium

zabierze Cię w miejsce gdzie przekroczysz granice tego, co uważano za nieosiągalne. Iridium, idąc w ślady starszego brata, zachowuje wszystkie funkcje charakterystyczne dla Waldorf Quantum przez co oferuje bezkompromisową głębię w projektowaniu brzmienia. Waldorf Iridium pokazuje, że nawet w dobie powszechnie dostępnych technologii, wciąż można być pionierem, przekraczać granice i odkrywać nowe terytoria w kreowaniu brzmienia. Jest to syntezator, który stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnych twórców, poszukujących nie tylko jakości i wszechstronności, ale również inspiracji i możliwości wyrażenia swojej unikalnej muzycznej tożsamości. Jego rozmiary doskonale pasują zarówno do zacisza studia, jak i do przestrzeni scenicznej.

Iridium Keyboard

to innowacyjny instrument, wyposażony w 49-klawiszową, pół ważoną klawiaturę FATAR TP/8SK z polifonicznym aftertouchem. Urządzenie wyróżnia się również rozbudowanym panelem przednim, który zapewnia dostęp do jednej funkcji na pokrętło, zwiększając tym samym intuicyjność obsługi. Sześć programowalnych przycisków makro oferuje użytkownikowi swobodę w przypisywaniu funkcji, przejmij płynniejszą kontrolę podczas grania. Wielkość klawiatury Iridium może sprawiać wrażenie mniej poręcznego sprzętu, jednak nie pozwól się zmylić. Spektrum możliwości które oferuje, jest niezwykle szerokie.

Polifoniczny aftertouch, dostępny w modelu Waldorf Iridium Keyboard, pozwala na subtelne oddziaływanie na brzmienie w czasie rzeczywistym. Umożliwia to graczom wyrafinowaną ekspresję, gdyż mogą oni przytrzymywać i modulować brzmienie na każdym klawiszu niezależnie. W przeciwieństwie do monofonicznego aftertoucha, gdzie wszystkie klawisze reagują jednolicie, polifoniczna wersja oferuje kontrolę każdego naciśniętego klawisza oddzielnie, umożliwiając tworzenie złożonych modulacji dźwięku.

Iridium Core

jest nie tylko potężnym narzędziem do projektowania dźwięków, ale również instrumentem, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach. Serce każdego syntezatora to jego oscylatory, a Iridium Core posiada trzy, z których każdy obsługuje pięć trybów syntezy: Wavetable, Waveform (Virtual Analog), Particle (próbkowanie i próbkowanie granularne), Rezonator oraz Kernels. To połączenie pozwala na eksplorowanie niezliczonych przestrzeni dźwiękowych, od klasycznych, ciepłych padów po skomplikowane tekstury granularne. Elastyczność tych trybów syntezy otwiera drzwi do tworzenia unikalnych i złożonych brzmień, które mogą być dodatkowo kształtowane i modulowane w czasie rzeczywistym. Zaawansowany arpeggiator, sekwencer krokowy oraz przypisywalne pady i potencjometry pozwalają na dynamiczne i ekspresyjne wykonania. Obsługa MIDI Polyphonic Expression (MPE) to kolejny atut, pozwalający na kontrolę wielu parametrów dźwięku w sposób mimikujący naturalną ekspresję instrumentów akustycznych. Desktopowy rozmiar Iridium Core nie tylko umożliwia perfekcyjne brzmienie w dowolnym miejscu na świecie ale tworzy nierozłącznego przyjaciela podróży.

Dowiedz się więcej o marce Waldorf!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors