Audiotech logo

Sontronics STC-80 – test LiveSound

Mikrofon dynamiczny Sontronics STC-80

Marek Kozik z portalu LiveSound przetestował mikrofon dynamiczny Sontronics STC-80. Jest to dynamiczny mikrofon, który został zaprojektowany głównie do wokalu oraz słowa mówionego jednak sprawdza się także przy nagłaśnianiu pieców gitarowych, werbli czy tomów. Doskonała jakość oraz niski poziom szumów. Jak wypadł w teście Markia? Poniżej dwa krótkie cytaty:

„Mikrofon dynamiczny STC-80 zaskakuje krystalicznym, lekko podbarwionym w zakresie góego środka brzmieniem – może to być pomocne podczas nagłaśniania wokalu, pozwala bowiem bez ingerencji korektora uzyskać większą prezencję w brzmieniu. Jednocześnie mikrofon nie cierpi na brak niskich tonów. Oczywiście jak przystało na mikrofon wokalowy najlepiej brzmi będąc blisko źródła sygnału, czyli np. przy ustach lub blisko głośnika pieca gitarowego. STC-80 dobrze też sprawdza się jako mikrofon służący do nagłaśniania gitary z „pieca” czy też werbla lub tomów perkusji. Jeżeli chodzi o zawieszenie przetwoika, to owszem, mikrofon reaguje na ruchy dłoni go trzymającej, jednak nie jest to dźwięk bardzo uciążliwy, gdyż ma charakter raczej niskich tonów, których można pozbyć się stosując filtr góoprzepustowy – bez którego i tak w zasadzie nie obejdziemy się w przypadku nagłaśniania wokalu czy pieca gitarowego.”

„STC-80 to, jak już wspominałem, pierwszy mikrofon dynamiczny w ofercie Sontronics. Można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że mikrofon ten z powodzeniem znajdzie swoje miejsce na scenie. Mnie osobiście STC-80 bardzo przypadł do gustu. Moje zdanie nie jest zresztą odosobnione, gdyż mikrofony te używane są przez profesjonalnych muzyków na świecie, np. przez Nuno Bettencourta. Powodem sukcesu tej konstrukcji jest na pewno duże podobieństwo brzmieniowe do mikrofonów Shure, z dodatkowym podbarwieniem. Jedyna wada jaką znalazłem w tym urządzeniu, to jego waga – dla wokalistów śpiewających dłuższy czas „z ręki” może to być pewną niedogodnością, jeśli ktoś używa statywu, to oczywiście fakt sporej wagi przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Z pozycji konsumenta cieszy, że można kupić solidny, dobrze brzmiący mikrofon za niewielkie pieniądze.”

Świetny oraz bardzo rzetelny test Marka, według nas jak na pierwszy dynamiczny mikrofon od firmy Sontronics to STC-80 wypadł świetnie, do tego jego cena zwala z nóg (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jednak aby mieć pełny obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

 Niestety tego mikrofonu nie ma już w sprzedaży, jednak wyszła jego nowa wersja o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors