Na portalu Estrada i Studio ukazał się test mikrofonu dynamicznego Sontronics Solo. Mikrofon dynamiczny Sontronics Solo cieszy się bardzo wąską charakterystyką superkardioidalną. Idealnie sprawdzi się ona zarówno na wokalach, jak i wzmacniaczach gitarowych oraz perkusji. Tak w studio, jak i na scenie. Solo bardzo łatwo się konfiguruje i użytkuje, niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem dźwięku live, wokalistą, czy gitarzystą. Poniżej trzy krótkie cyataty z testu:
„Sontronics Solo poza całym szeregiem modyfikacji, z uwzględnieniem charakterystyki kierunkowej włącznie, ma jeszcze jedną interesującą cechę, która może sprawić, że szybko stanie się bardzo popularnym mikrofonem – przystępną cenę. Można go obecnie nabyć za 399 zł, co jest kwotą znacząco niższą od cen innych konkurencyjnych mikrofonów tego typu. A już pierwszy rzut oka na niego pozwala stwierdzić, że jest to poważny produkt.”
„Odporność mikrofonu na sprzężenia i redukcja sygnałów spoza osi są co najmniej dobre, a jego zachowanie w całym ekosystemie scenicznym nosi pełne znamiona profesjonalizmu. Brzmieniowo Solo także prezentuje się bardzo ciekawie. Góra brzmi w nim podobnie jak w SM58, ale sporo szerzej. Charakterystyka nie ma tak wyrazistej prezentacji pasm 3, 6 i 9 kHz jak w SM57, czy 2, 5,5 i 8 kHz jak w SM58. Zamiast tego mamy dość wyrównane wyeksponowanie zakresu 3-10 kHz, co zapewnia mikrofonowi odpowiednią czytelność i „przebijalność” w gęstym miksie, bez większych akrobacji z wykorzystaniem korekcji parametrycznej. Na ogół wystarcza lekkie podcięcie zbyt nosowego brzmienia przy 500 Hz i usunięcie kłujących harmonicznych przy 4 kHz, by od razu uzyskać to, o co nam chodzi. Nie jest to jednak regułą, bo w wielu wypadkach wręcz nie ma konieczności stosowania korekcji poza standardowym zrównoważeniem poziomu niskich tonów.”
„Sontronics Solo pod każdym względem prezentuje się wyjątkowo korzystnie. W tym kontekście jego atrakcyjna cena może sprawić, że na szczycie tabeli najchętniej kupowanych mikrofonów wokalowych pojawią się zmiany. Tym bardziej, że Sontronics nie jest firmą anonimową i ma wielu zagorzałych zwolenników wśród muzyków i realizatorów, oferując wysokiej klasy mikrofony za realistyczną cenę. Solo jest tylko potwierdzeniem tego stanu rzeczy. A jeśli nawet ktoś jest bardzo przywiązany do klasyków znanych od dekad, to Sontronics może być cennym uzupełnieniem kolekcji, np. jeśli chodzi o mikrofony do rejestracji wzmacniaczy gitarowych czy werbla.”
Będzie ciężko o bardziej dokładny, sumienny oraz specjalistyczny test. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!