Audiotech logo

Sontronics Solo – test Estrada i Studio

Mikrofon dynamiczny Sontronics Solo

Na portalu Estrada i Studio ukazał się test mikrofonu dynamicznego Sontronics Solo. Mikrofon dynamiczny Sontronics Solo cieszy się bardzo wąską charakterystyką superkardioidalną. Idealnie sprawdzi się ona zarówno na wokalach, jak i wzmacniaczach gitarowych oraz perkusji. Tak w studio, jak i na scenie. Solo bardzo łatwo się konfiguruje i użytkuje, niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem dźwięku live, wokalistą, czy gitarzystą. Poniżej trzy krótkie cyataty z testu:

„Sontronics Solo poza całym szeregiem modyfikacji, z uwzględnieniem charakterystyki kierunkowej włącznie, ma jeszcze jedną interesującą cechę, która może sprawić, że szybko stanie się bardzo popularnym mikrofonem – przystępną cenę. Można go obecnie nabyć za 399 zł, co jest kwotą znacząco niższą od cen innych konkurencyjnych mikrofonów tego typu. A już pierwszy rzut oka na niego pozwala stwierdzić, że jest to poważny produkt.”

„Odporność mikrofonu na sprzężenia i redukcja sygnałów spoza osi są co najmniej dobre, a jego zachowanie w całym ekosystemie scenicznym nosi pełne znamiona profesjonalizmu. Brzmieniowo Solo także prezentuje się bardzo ciekawie. Góra brzmi w nim podobnie jak w SM58, ale sporo szerzej. Charakterystyka nie ma tak wyrazistej prezentacji pasm 3, 6 i 9 kHz jak w SM57, czy 2, 5,5 i 8 kHz jak w SM58. Zamiast tego mamy dość wyrównane wyeksponowanie zakresu 3-10 kHz, co zapewnia mikrofonowi odpowiednią czytelność i „przebijalność” w gęstym miksie, bez większych akrobacji z wykorzystaniem korekcji parametrycznej. Na ogół wystarcza lekkie podcięcie zbyt nosowego brzmienia przy 500 Hz i usunięcie kłujących harmonicznych przy 4 kHz, by od razu uzyskać to, o co nam chodzi. Nie jest to jednak regułą, bo w wielu wypadkach wręcz nie ma konieczności stosowania korekcji poza standardowym zrównoważeniem poziomu niskich tonów.”

„Sontronics Solo pod każdym względem prezentuje się wyjątkowo korzystnie. W tym kontekście jego atrakcyjna cena może sprawić, że na szczycie tabeli najchętniej kupowanych mikrofonów wokalowych pojawią się zmiany. Tym bardziej, że Sontronics nie jest firmą anonimową i ma wielu zagorzałych zwolenników wśród muzyków i realizatorów, oferując wysokiej klasy mikrofony za realistyczną cenę. Solo jest tylko potwierdzeniem tego stanu rzeczy. A jeśli nawet ktoś jest bardzo przywiązany do klasyków znanych od dekad, to Sontronics może być cennym uzupełnieniem kolekcji, np. jeśli chodzi o mikrofony do rejestracji wzmacniaczy gitarowych czy werbla.”

Będzie ciężko o bardziej dokładny, sumienny oraz specjalistyczny test. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat mikrofonu Sontronics Solo znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors