Audiotech logo

Novation Circuit Rhythm – test Estrada i Studio

Sampler Novation Circuit Rhythm

Synthezaur w teście opublikowanym na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami na temat samplera Novation Circuit Rhythm. Jest to potężny i wszechstronny sampler do tworzenia rytmów i wykonywania ich na żywo. Nagrywaj sample bezpośrednio na Circuit Rhythm, potem tnij, kształtuj i resampluj swoje dźwięki z niesamowitą łatwością. Przekształć sample w unikatowe beaty z intuicyjnym i łatwym w obsłudze sekwenserem. Podkręć swoje występy na żywo brzmieniem starych taśm, płyt winylowych i ich retro skratchami. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Synthezaura:

„Sekwencer jest prosty, ale wyjątkowo skuteczny. Kroki mogą być odtwarzane do przodu, do tyłu, w ustawieniu ping-pong i losowo. Ponadto do dyspozycji są mikro-kroki, ustawienia prawdopodobieństwa i charakterystyczna dla Novation funkcja „Mutate”, znana mi doskonale z testowanej niegdyś serii Novation Launchkey. W przeciwieństwie do Circuit Tracks na pokładzie Circuit Rhythm nie ma dedykowanych ścieżek MIDI. Nic jednak straconego – jeśli poświęcimy ścieżkę i umieścimy na niej, dajmy na to, próbkę całkowitej ciszy, sequencer będzie przekazywał informację MIDI na zewnątrz. Dzięki temu Circuit Rhythm może być doskonałym kontrolerem i operatorem wszelkiego rodzaju urządzeń peryferyjnych. Sekwencje mogą być kwantyzowane, podswingowane, lub rejestrowane w sposób całkowicie niewyrównany, przy czym maksymalna rozdzielczość odchyleń od siadki to zdaje się 24 ppqn.”

„Do urządzenia podłączyłem zwyczajnie wyjście z interfejsu, przez który przelatywał z kolei sygnał miksera i wszystkich podłączonych urządzeń. Nie mam rutyny działania z samplami, często lubię się zwyczajnie zaskakiwać, eksperymentować lub każdorazowo zmieniać koncepcję i rolę sampla w utworze. Circuita używałem więc jak szkicownika, bądź folderu z zarejestrowanymi pomysłami; czasem był to przetworzony bęben 808, czasem seria losowych dziwactw randomowo znajdywanych na Hydrasynth’cie, melodyczna fraza, fragment dialogu z Deep Space Nine, skomplikowany one-shot wykręcony na tonie VST-ków, czy wreszcie płaszczyzna znajdywana przez dłuższą chwilę na Lyrze-8. Jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań kompozytorskich mogłem stworzyć paletę brzmień-skojarzeń, chwytać w locie chwilowe zainteresowania dźwiękowe, a prędkość i łatwość pracy sprzyjała spójności rejestrowanych próbek. Dzięki synchronizacji MIDI mogłem łatwo wgrywać skomplikowane sekwencje stworzone w Abletonie nie obawiając się o wahnięcia tempa. Szybko polubiłem też efekty, które jak na urządzenie typu „all-in-one” brzmią naprawdę dobrze i kuszą do potraktowania instrumentu jako efektora w stylu Rolanda SP-404, a wtedy przydatna staje się funkcja resamplingu wewnętrznego.”

Jak Novation Circuit Rhythm wypadł w teście Synthezaura? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Novation Circuit Rhythm znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors