Audiotech logo

KRK Rokit RP8 G4 – test E-muzyk.eu

Monitory studyjne KRK Rokit RP8 G4

Radek Barczak na łamach portalu E-muzyk.eu podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego monitorów studyjnych KRK Rokit RP8 G4 (czwartej generacji). Poniżej dwa cytaty z jego testu: 

„Seria KRK Rokit G4 należy do klasy monitorów budżetowych. Szok. Nie dość, że poziom wykonania jest absolutnie na topowym poziomie (!!!), to producent postanowił wnieść do tej klasy rozwiązania z wyższych serii swoich monitorów. Konstruktorzy KRK wyposażyli nową serię Rokit G4 w układ DSP z nastawami korekcji (EQ) służącymi do optymalizacji pasma przenoszenia monitorów do zastanych warunków akustycznych pomieszczenia. Do dyspozycji jest 25 nastaw 4 filtrów – dwa skrajne o charakterystyce półkowej, dwa środkowe o charakterystyce dzwonowej, które pozwalają na przykład ograniczyć pasmo zagrożone zdudnieniami małych częstotliwości wynikające z fal stojących w naszym pomieszczeniu odsłuchowym, lub dostosować pasmo przenoszenia do naszych preferencji. Nastawy wprowadza się za pomocą wyświetlacza LCD, a nie jak u konkurencji za pomocą przełączników typu Switch.”

„KRK Rokit RP8 G4 zyskały moje uznanie. Podobają mi się. Jeśli preferujemy naturalnie brzmiące monitory, bez podbarwień w różnych zakresach pasma, to tych monitorów nie musimy się „uczyć”. Osobiście preferuję właśnie ten typ monitorów studyjnych. Furkoczącej hip-hopowej stopy z tego monitora nie wydobędziecie. Za to Rookit 8 4. generacji oferuje pełne i wyrównane brzmienie z klasą i precyzję przy miksowaniu. I faktycznie, zgodnie z zapowiedzią producenta w materiałach informacyjnych – czy słuchając muzyki, czy pracując nad miksami, KRK Rokit RP8 G4 sprawiają wrażenie monolitu brzmieniowego. Są z punktu doskonale przygotowane do pracy w domowym studiu 🙂 W swojej klasie cenowej są bardzo interesującą propozycją. Polecamy!”

Jak monitory wypadły w teście Radka? Według nas wypadły naprawdę bardzo dobrze.  Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów KRK Rokit RP8 G4 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors