Audiotech logo

KRK Rokit RP8 G3 – test E-Muzyk.eu

KRK Rokit RP8 G3

Dawid Kujawa na łamach portalu E-Muzyk.eu podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego monitorów studyjnych KRK Rokit RP8 G3 (trzeciej generacji). Bez względu na to jaką muzykę tworzysz lub miksujesz, KRK RP8 zapewniają ogromną ilość niskich częstotliwości oraz precyzje w średnich i górnych tonach. Ich budowa, bass reflex i wytłumienie sprawia, że świetnie radzą sobie w każdych warunkach – domowych lub studyjnych. Poniżej trzy krótkie cytaty z jego testu:

„Designersko prezentują się bardzo ładnie, ponieważ reprezentują zaokrąglone krawędzie, które też nie zostały wykorzystane tylko ze względu na uciechę oka, ale również ucha, ponieważ taka konstrukcja redukuje zniekształcenia dyfrakcyjne. Do tego ten żółty woofer zawsze powoduje, że oko skieruje się w stronę właśnie tych monitorów. Można powiedzieć, że wręcz krzyczy atęncyjnie.”

„To teraz czas na posłuchanie monitorów. Pierwsze wrażenie jest taki, że są to bardzo głośnie monitory. W naszym testowym studiu, posiadamy także monitory Eve Audio SC207, a więc można powiedzieć, że porównywalne jeżeli chodzi o wielkość, jednak niewątpliwie KRK RP8 są w stanie je „zakrzyczeć”. No ale też nie chodzi o bardzo głośne słuchanie, które tylko może nam zaszkodzić 😀 „Żółtki” cechują się także sporą ilością dołu, który jest punktowy i bardzo dobrze odwzorowuje partie basowe. Porównując je do Eve Audio to są też ciemniejsze i sprawiają wrażenie głębszego brzmienia, nieco oddalonego od słuchacza, podczas gdy SC207 są bardziej z przodu. RP8 wydały mi się nieco mniej detaliczne w odwzorowaniu średnich i wysokich tonów, a także nieco lepsze w prezencji transientów. KRK natomiast jak wspomniałem, znacznie głośniejsze, ale także sprawiają wrażenie szerszej bazy stereo, są bardziej „przestrzenne” w swoim wydźwięku. I jedne i drugie monitory w czasie porównania brzmią naprawdę dobrze i w zależności kto czego potrzebuje, na co zwraca uwagę, a także w zależności jakie ma poczucie estetyki, takie brzmienie wybierze. Jak dla mnie KRK świetnie się sprawdzą w przypadku wszystkich producentów muzyki elektronicznej, gdzie dół pasma robi robotę, a także w przypadku rapu. Jednak myślę, że i inni znajdą coś dla siebie w tych monitorach bo jest to profesjonalne brzmienie.”

„KRK RP8 G3 to monitory odsłuchowe, które znajdą swoje miejsce w niejednym studiu, nie tylko domowym, ale i profesjonalnym. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że są to spore monitory, dlatego nie ma co ich wpychać w mniejsze pomieszczenia. Jeżeli macie nieco więcej przestrzeni i możecie spokojnie korzystać z monitorów 8”, a nie z 5” to śmiało polecam. Zwłaszcza jeżeli zajmujecie się muzyką elektroniczną. Brzmią profesjonalnie, punktowo i reprezentują sporo „dołu”. Do tego wyglądają designersko co też ma niemałe znacznie, gdzie jednak człowiek jest istotą zwracającą uwagę nie tylko na funkcjonalność ale też i na estetykę. Śmiało polecam przyjrzeć im się bliżej, a przede wszystkim posłuchać.”

Świetna i rzetelna recenzja od Dawida, monitory wypadły naprawdę bardzo przyzwoicie. Jednak aby mieć pełen obraz, zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Tych monitorów KRK RP8 G3 (trzeciej generacji) nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowa generacja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors